این کودکان و زنان چه گناهی داشتند؟

چه کسی پاسخگوی این همه وحشیگری هاست؟

در برابر این همه مظلومیت همنوعانمون توی غزه

چطور میتونیم ساکت بنشینیم اونم توی این ماه محرم

با تظاهرات و اعلام نفرت از این حملات چه دردی

از این انسانهای مظلوم کم میشه؟

آیا مرحمی برای درد از دست رفتن عزیزانشون و آوارگی میشه؟

چرا هیچ کس یک فکر اساسی نمیکنه چرا همه فقط شعار میدن؟

آخه تاکی تا کی این همه ظلم

خدایا مگه نمیبینی خدایا... واقعا موندم چی بگم

کاش میشد برم اونجا و منم پابه پای اونها حتی شده با سنگ

با اون کثافتهای ظالم بجنگم لااقل اینجوری یه کم دلم آروم میشد.

تاريخ : دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۱ | 23:17 | نویسنده : شهريار نوروزی |
ديدار مسئولان و دست اندركاران حج (1391/08/29)

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (دوشنبه) در ديدار مسئولان و دست اندركاران حج امسال، حج را يك واجب استثنايي دانستند و با تأكيد بر مسأله مهم وحدت در دنياي اسلام خاطرنشان كردند: در موسم حج، وحدت، عظمت و تكثر دنياي اسلام عينيت مي يابد كه بايد از اين ظرفيت به نحو شايسته اي استفاده كرد.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اينكه فريضه حج تركيبي از عناصر "عبادت"، "تضرع" و "حضور سياسي و اجتماعي" است، خاطر نشان كردند: تا پيش از پيروزي انقلاب اسلامي، دغدغه حجاج ايراني صرفا معطوف به انجام صحيح اعمال حج ب ود در حاليكه اين اجتماع بزرگ و استثنايي دربر گيرنده شاخص هاي مهم ديگري نظير تكثر و عظمت و وحدت است كه مي تواند حركت جديدي در راستاي انسان سازي، جامعه سازي و اتحاد اسلامي را شكل بدهد و اين نگاه متعالي بايد به حجاج غير ايراني نيز منتقل شود.
"اهميت وحدت شيعه و سني" نكته ديگري بود كه رهبر انقلاب مورد تأكيد قرار دادند.
ايشان با بيان اينكه اختلاف ميان شيعه و سني مسئله ي جديدي نيست و از گذشته نيز وجود داشته است، افزودند: اما در سالهاي اخير اين اختلافات بطور غير طبيعي افزايش يافته است كه نشان ميدهد تشديد اختلافات، به جامعه اسلامي تزريق و تحميل مي شود.
حضرت آيت الله خامنه اي صرف تأكيد بر وحدت و تفاهم ميان شيعه و سني را كافي ندانستند و تصريح كردند: برخي از اين اختلافات ناشي از توهمات و شبهات است كه اين تصورات نادرست بايد اصلاح شود و در عين حال منشأ بخش ديگري از اختلافات، رفتارهاي غلط است كه بايد اين موارد نيز به طور دقيق شناسايي و حل شود.
"گشودن گره هاي ذهني سياسي حجاج" نكته سومي بود كه رهبر انقلاب اسلامي خطاب به دست اندركاران حج مورد تأكيد قرار دادند.
ايشان از ناآرامي ها در سوريه بعنوان نمونه يكي از اين گره هاي ذهني ياد كردند و با بيان اينكه منطق جمهوري اسلامي در قضيه سوريه ك� �ملا روشن است، افزودند: واقعيت مسئله سوريه اين است كه جبهه استكبار قصد دارد حلقه ي وصل زنجيره مقاومت در منطقه را كه در همسايگي رژيم غاصب صهيونيستي قرار دارد، نابود كند.
حضرت آيت الله خامنه اي، راه حل بحران سوريه را جلوگيري از تزريق سلاح به داخل اين كشور خواندند و تصريح كردند: چنانچه در هر كشوري، مخالفان از خارج آن كشور به سلاح مجهز شوند، بطور طبيعي، نظام حاكم نيز با آنها برخورد خواهد كرد.
ايشان افزودند: اگر مخالفان در سوريه دست از سلاح بردارند امكان مطالبه از دولت براي شنيدن نظرات مخالفان و اجازه دادن به آنها براي بيان مواضع خود وجود خواه� � داشت.
رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با تشكر از خدمات ارائه شده به حجاج و همچنين تأكيد بر تقويت روزافزون همكاري ميان دست اندركاران حج، خاطر نشان كردند: به هيچ حدي از پيشرفت در ارائه خدمات رفاهي و تبليغي به حجاج قانع نباشيد.
در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسگر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني در گزارشي مجموعه اقدامات بعثه ي مقام معظم رهبري در زمينه هاي فرهنگي، معنوي و بين المللي حج را بيان كرد.
در ادامه همچنين، حجت الاسلام و المسلمين سيداحمد موسوي رئيس سازمان حج و زيارت نيز گزارشي از عملكرد بخ� � اجرايي و عملياتي حج امسال و نحوه ي رسيدگي به كاروانهاي اعزامي ارائه كرد.


تاريخ : دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۱ | 19:5 | نویسنده : شهريار نوروزی |

جالب ترین اسلحه های مخفی

 
تاريخ : دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۱ | 18:14 | نویسنده : شهريار نوروزی |
رئیس سازمان بازرسی کل کشور:
رئيس سازمان بازرسي کل کشور گفت: شوراهای حل اختلاف علاوه بر اینکه کمکی به دستگاه قضایی است اما نقش اساسی آن به عنوان پله‌ای است که در پیمودن مراتب عقلانیت درجامعه کمک می‌کند.
به گزارش حوزه حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران، حضرت حجت الاسلام و المسلمین پور محمدی رئیس بازرسی کل کشور در دیدار با اعضا شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه با تسلیت ایام حزن انگیز محرم الحرام گفت: یکی از شاخصه‌های رشد در هر جامعه‌ای همگرایی و تفاهم اجتماعی است و انسان ها به دلیل تفاوت در سلایق و علایق با هم اختلاف نظر دارند که گاه به جنجال هم کشیده می شود که در این میان هر چه سطح آگاهی در جامعه و بهره گیری از عقلانیت کاهش یابد میزان اختلاف و درگیری نیز افزایش می یابد.

وی ادامه داد: زندگی انسان‌های فرهیخته در فضای عقلانی است . انسان به عنوان یک موجود عقلانی که دارای آرمان‌های بلند است باید قدرت عبور از این اختلافات را داشته باشد.

پور محمدی با خطاب قرار دادن انسان‌ها در جدال با طبایع خویش افزود: ما به عنوان موجود انسانی همواره در کشمکش با درونیات و طبایع خویش هستیم و اگر در این مسیر از عقلانیت بهره نگیریم قطعا تسلیم خواهیم شد. بنابراین اساس تحول انسانی بکارگیری صحیح عقلانیت در زندگی است. لذا هر چه عقلانیت را در جامعه توسعه دهیم در واقع قدم در راه توسیع انسانیت گذاشته ایم چرا که عقلانیت وجه ممیزی انسان‌ها از دیگر موجودات است.

وی در بخشی دیگری از سخنان خود نقش شوراهای حل اختلاف را اساسی دانست و ادامه داد: شوراهای حل اختلاف علاوه بر اینکه کمکی است به دستگاه قضایی اما نقش اساسی آن به عنوان پله ای است که در پیمودن مراتب عقلانیت درجامعه کمک می کند. تا جایی که جامعه فارغ از جار و جنجال و با تفاهم و گفتگو مسائل را حل کند.

پورمحمدی تصریح کرد: قوه قضائیه نه تنها باید این نهاد را که جایگاه اساسی در میان مردم پیدا کرده است حفظ نماید بلکه باید در جهت تقویت آن نیز گامهای اساسی بردارد چرا که علاوه بر خدمات ارزنده ای که به دادگستری دارد به عنوان اهرمی در جهت ارتقا عقلانیت در جامعه عمل می کند و همین امر باعث کاهش تنش ها در جامعه می شود.

پور محمدی اضافه کرد: شوراهای حل اختلاف حامل دو پیام است: یکی محبت و سازش و دیگری مشورت و عقلانیت. بنابراین این نهاد به عنوان یک نهاد مردمی و ارزشمند وجود خود را برای همگان ضروری دانسته لذا باید حفظ و تقویت شود. و از طرفی تکریم آن بر ما ضروری است چرا که بزرگان و سرمایه های ارزشمند ما در آن حضور دارند.

رئیس کل دادگستری نیز در پايان اين ديدار خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه استقبال خوبی از شوراها شده است و بر همین اساس افراد فرهیخته و با سوادی که دارای انگیزه زیادی هستند در آن عضو شده اند و در حال فعالیت مستمر هستند طوری که زمان کاری آنها همچون دادگستری تملام وقت و در طول هفته است.

ديدگاه مدير وبلاگ : شهريار نوروزي 

در خانه اگر كس است يك حرف بس است

ضمن عرض سلام و ادب و احترام  خدمت آقاي پور محمدي  رياست محترم بازرسي كل كشور و تسليت ايام حزن و ماتم دهه محرم الحرام و عزاي سرور و سالار شهيدان آزادي خواه و عدالت طلب جهان حضرت امام حسين (ع) و تقديم خيرمقدم و خوش آمد گوئي مردم بصير و صبور استان كرمانشاه حضور ايشان توجه حضرتش رابه مسئوليتي كه دارند يعني رياست بازرسي كل كشور كه بررسي و رسيدگي به تخلفات و مفاسد اقتصادي ؛ اجتماعي ؛ فرهنگي و... در دستگاهها و نهادهاي نظام مقدس اسلامي است جلب ميكنم و دوستانه و برادرانه به ايشان يادآوري ميكنم كه مردم صبور و بصير و ولايت مدار استان كرمانشاه با توجه به عقايد و آرمانهاي بلند و متعالي امام (ره) و مقام معظم رهبري و شهداي گرانقدر انقلاب و با رجوع و بهره گيري از عقلانيت و دانسته هاي خويشتن از زخمهاي كهنه تخلفات و مفاسد اقتصادي در استان رنج ميبرند و شكايت خود را در چهارچوب قوانين و مقررات تسليم دستگاه قضائي نظام اسلامي نموده اند كه متاسفانه بجاي رسيدگي مورد ظلم و ستم دولتي قرار گرفته و متهم به اخلال گري و تروريسم و اراذل و اوباش گر ميشوند و تمام وسائل و زندگيشان مورد دستبرد و غارت و مصادره دولتي قرار ميگيرد . آيا بنظر شما بجاي صحبت از تخلفات و مفاسد اقتصادي و رسيدگي به اين امور فقط در مورد شوراهاي حل اختلاف ميبايست صحبت كرد و مردم بصير و ولايت مدار را به سازش و تعامل فراخواند آيا بنظر شما رسيدگي به تخلفات و مفاسد اقتصادي بسيار كلان اين استان در حيطه وظائف و صلاحيت شوراهاي حل اختلاف استان هست ؟؟؟ يا آن رياست محترم وظيفه رسيدگي به اينگونه تخلفات كلان اقتصادي  را بعهده دارد و در مقابل قرآن كريم و خون پاك شهدا سوگند ياد كرده كه به اين امر رسيدگي ميكنيد ؟  وظيفه ما يعني من بعنوان ملت بيش از اين است كه ديگر ناني براي خوردن ندارم و چيزي براي فروختن و دختر دانشجوي خود را بدون خرجي در استان و شهر غريب باميد اول خدا و بعد رسيدگي شما به اين تخلفات رها نموده ام بنظر شما صبرو تحمل انسان ميبايست چقدر باشد بنظر شما من مردم با تحريم آمريكا و غرب بايد بسازم يا با تحريم و ظلم حضرات آقايان كه بنام قانون و نظام اسلامي به من و خانواده من تحميل شده است . شما كه مشكلي نداريد حقوق مزايا و ... خود را دريافت ميكنيد و روز ها در محل كار من مردم را جواب و بيرون ميكنيد و شب در جلو دوربين و تلويزيون من مردم را دعوت به مقاومت و ايستادگي ميكنيد و از اينكه مردم هيچ مشكلي ندارند صحبت ميكنيد . كاش در مورد آنچه وظيفه و ماموريت  شما بود جمله اي ميگفتيد و اميدي به من مردم ميداديد كه متاسفانه هر چه اخبار را دنبال كرديم خبري نشنيديم . خدا بزرگ است و بينا . قادر است و توانا . جز توكل برخدا  چاره اي هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ياحق 

انتهاي پيام/

تاريخ : دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۱ | 17:53 | نویسنده : شهريار نوروزی |

از طلا بودن پشيمان گشته ايم

مرحمت فرموده ما را مس كنيد .تاريخ : دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۱ | 13:39 | نویسنده : شهريار نوروزی |

چقدر زيبا ميشد

اگر

مسولين عزيز

تنها كشور اسلامي 

در جهان كه با قوانين شرع مبين اسلام

حكومت مي كند

خدا را با الف ميديدند

خدا را تا آخرش ميخواستند

 خدا را به دوبخش نميكردند و ....

خٌد (خودش) را براي خود و ..

آ (آهش) را به ديگران تحميل ميكردند 

به خود مي آمدند كه بخود آمدن

همان به خدا رسيدن است .

بخدا . ...

خدا نزديك است

خيلي نزديك

آنقدر نزديك . نزديك  است

كه نمي توان آن را ديدتاريخ : دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۱ | 13:36 | نویسنده : شهريار نوروزی |


سم الله الرحمن الرحیم

ياحسين (ع)

مدفن تو پاک ترین بقعه های روز زمین است
ای که گفتی "بر حذر باشید از ستم کردن به کسی که یاوری جز خداوند عزوجل ندارد" و زمین مدفن تو اولین زمینی است که خداوند به آن قداست و شرافت بخشید
ای که گفتی "باگذشت ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد" و هیچ پیامبری در آسمان و زمین نیست مگر اینکه از خداوند رخصت می طلبد تا به زیارت تو مشرف شوند
ای کسی که زیبا سخن راندی هنگامی که فرمودی "به راستی که مردم بنده دنیا هستند و دین بر سر زبان آنهاست و پشتیبانی از دین تا آنجاست که زندگیشان در رفاه است و آنگاه که در بوته امتحان قرار گیرند
دینداران کم خواهند بود"تاريخ : دوشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۱ | 10:57 | نویسنده : شهريار نوروزی |

سید خلیل عالی نژاد، از سادات اهل حق و بزرگان موسیقی استان کرمانشاه بود که در دهه های گذشته، جانی دوباره به ساز اصیل تنبور داد اما در مرگی زودتر از موعد و البته نامعلوم، صحنه زندگی را ترک کرد. دیروز، یازدهمین سالروز درگذشت این هنرمند عالی مقام بود.

http://www.hupaa.com/forum/upload/thumb/thumb_8832958.jpg

به مناسبت 27  آبان ماه مصادف با یازدهمین سال روز درگذشت سید خلیل عالی نژاد

بسیاری می‌گویند نمی‌توان صحبت از موسیقی ایرانی و تنبور کرد و اسمی از سید خلیل عالی‌نژاد نبرد. نوازنده و آهنگسازی که در دهه 60 و 70 جانی دوباره به یکی از اصیل‌ترین سازهای ایرانی داد و آن را مجددا احیا کرد. در همین زمینه، خبرگزاری ایسنا یاداشتی منتشر نموده که در ادامه می بینید:

 سید خلیل عالی نژاد در سال 1336 در خانواده‌ای اهل هنر موسیقی در شهر صحنه کرمانشاه متولد شد و از همان دوران کودکی فراگیری موسیقی را آغاز کرد.

وی تنبور نوازی را در  نزد سید امراله شاه ابراهیمی به تکمیل و یادگیری هرچه بیشتر این ساز پرداخت.

سید خلیل عالی‌نژاد همچنین از محضر دو استاد بزرگ موسیقی یعنی امیرحیاتی و عابدین خادمی نیز بهره برد.

وی علاوه بر آشنایی با موسیقی مقامی ایران، به موسیقی دستگاهی ایران نیز تسلط کامل داشت و به جز تنبور به نواختن سازهایی چون تار و سه تار و بربط و دف هم آشنایی داشت.

در اوایل سال‌های دهه 60 سید خلیل عالی‌نژاد به گروه «شمس» به سرپرستی کیخسرو پورناظری پیوست و آلبوم صدای سخت عشق با صدای شهرام ناظری از جمله کارهای ماندگار این همکاری مشترک شد.

این آهنگساز و نوازنده در دهه 70 گروه «باباطاهر» را تشکیل داد و حاصل آن چندین اجرا به همراه این گروه به همراه آلبوم‌هایی به خوانندگی عالی‌نژاد بود.


آلبوم‌های آئین مستان،‌ ثنای علی(ع) شکرانه ققنوس از جمله آثار ماندگار وی در عرصه موسیقی ایرانی و مقامی هستند.
برای یازدهمین سال‌روز درگذشت سید خلیل عالی‌نژاد

سرانجام سیدخلیل عالی نژاد در بیست و هفتمین روز آبان ماه سال 80 در گوتنبرگ سوئد برای همیشه صحنه زندگانی را ترک کرد.

و در آخر سخنی از سیدخلیل عالی‌نژاد: هیچ اگر سایه پذیرد ما همان سایه هیچیم.ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۱ | 17:0 | نویسنده : شهريار نوروزی |

* مقام دولتی که با هواپیمای اختصاصی به 4 استان رفت کیست؟

درحالیکه خبر سفرهای قبلی مسوولان دولت عدالت با هواپیمای اختصاصی به کشورهای همسایه، موجب انتقادات بسیار شده بود، حال خبر می رسد که یکی از مسوولان سیاسی دولت طی ماههای گذشته 4 سفر استانی نزدیک به تهران را با هواپیمای اختصاصی انجام داده است. این مقام که باتوجه به شواهد، یکی از دو نفر معاون اول رئیس جمهور (رحیمی) و یا وزیر کشور (نجار) است، درحالی به چنین اقدامی دست می زند که رهبر انقلاب نیز سفرهای استانی خود را با هواپیمای اختصاصی انجام نمی دهند که از آنجمله سفر ایشان به خراسان ، همراه با یک پرواز عمومی و بدون اطلاع قبلی بود که جا دارد در اینباره، دولت مدعی عدالت و ساده زیستی احمدی نژاد حتما پاسخگو باشد.

روزنامه خراسان در همین زمینه نوشت: بر اساس گزارش يک نهاد نظارتي، يکي از مسئولان سياسي دولت طي ماههاي گذشته 4 سفر به استانهاي مختلف کشور با هواپيماي اختصاصي داشته است.

بر اساس بررسي اين نهاد، دو استان از اين مقاصد، تنها حدود 4 ساعت با خودرو از تهران فاصله دارند.

نکته تأسف بار اما اینجاست که برخی شنیده ها، حتی از سفرهای داخلی برخی مسوولان درجه دوم دولت با هواپیمای اختصاصی نیز حکایت دارد.
تداوم سفر برخي مسئولان دولتي با هواپيماي اختصاصي به کشورهای خارجی

بر اساس گزارشي که اخيرا يکي از نهادهاي نظارتي تهيه کرده است، سفر برخي مسئولان دولتي با هواپيماي اختصاصي به کشورهاي همسايه طي سال جاري نيز ادامه داشته است و به عنوان مثال يکي از مسئولان سياسي کابينه، طی ماههای اخیر و در سفري سه روزه به يکي از کشورهاي همسايه از اين هواپيما استفاده کرده است در حالي که در روزهاي رفت و برگشت وي، پرواز مستقيم مسافري براي آن وجود داشته است.

فراموش نمی کنیم که وقتی آقای احمدی نژاد از مردم رأی گرفت، خود ایشان و ستادهایشان چنان القاء کردند که دکتر محمود احمدی نژاد، ساده زیست ترین مسوول تاریخ ایران بوده که برای نجات مردم از فساد و رانت خواری برخواسته است و این منجی، حتی لباس گرانقیمت سیاسیون را نمی پوشد، حقوق ریاست جمهوری نمی گیرد، حتی نان دولت را نمی خورد، محافظ نخواهد داشت و درمیان مردم خواهد بود، با وسیله نقلیه عمومی یا ساده شخصیش تردد می کند، منزلش را تغییر نمی دهد و در یک کلام، با هرتجملی مقابله خواهد کرد. بماند که نام تمام رانت خواران و مفسدان را قرار بود بلافاصله از جیب درآورد و به محکمه عدالت بسپارد.

برداشت انديشه اسلام آباد
تاريخ : یکشنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۱ | 10:42 | نویسنده : شهريار نوروزی |

در آستانه دوازدهمین سال فرمان ۸ ماده ای مقام معظم رهبری مفسدان اقتصادی هنوز جولان می دهند

در آستانه ورود به دوازدهمین سال فرمان ۸ ماده ای مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی هستیم، این در حالی است که هر ساله شاهد برخورد شعاری با این موضوع و از طرف دیگر جولان مفسدان اقتصادی طی این سال ها هستیم.
به گزارش مشرق ، فرمان هشت ماده ای که در آن مقام معظم رهبری آثار مخرب مفاسد اقتصادی، به خصوص مفاسد کلان برای نظام اسلامی در ۸ماده مجزا بر شمرده و شیوه برخورد با این ناهنجاری را برای مسئولان سه قوه تشریح و راه صحیح مبارزه با این مفاسد را گوشزد کرده اند.

شعارزدگی، مسئله‌ای که رهبر معظم انقلاب در ماده ۸ آن فرمان، به مسئولان گوشزد کرده بودند، آفت مبارزه با مفاسد اقتصادی شده است. ایشان در بند هشتم این فرمان می فرمایند: « این امر مهم و حیاتى نباید به گونه‏ شعارى و تبلیغاتى و تظاهرگونه رفتار شود. به جاى تبلیغات باید آثار و برکات عمل، مشهود شود. به دست اندرکاران این‏مهم تاکید کنید که به جاى پرداختن به ریشه‏ ها و ام‏الفسادها به سراغ ضعفا و خطاهاى کوچک نروند و نقاط اصلى را رها نکنند. هرگونه اطلاع رسانى به افکار عمومى که البته در جاى خود لازم است، باید به دور از اظهارات نسنجیده و تبلیغات‏گونه بوده و حفظ آرامش و اطمینان افکار عمومى را در نظر داشته باشد.»هرچند ممکن است دستگاه قضا در برخورد با جرائم خرد کارنامه نسبتا موفقی داشته باشد متأسفانه در برخورد با مفاسد کلان اقتصادی طی خصوصا دو دهه گذشته کارنامه قابل دفاعی ندارد.

با آغاز دولت نهم و شعارهای رئیس جمهور محترم مبنی بر مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی بارقه ای از امید میان مردم ایجاد شد تا اهمال کاری هایی که در مبارزه با مفاسد بعضا صورت گرفته بودف جبران شود به گفته حسین فدایی یکی از نمایندگان تهران در نخستین جلسه ای که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با حضور سران سه قوه تشکیل شد آقای احمدی نژاد جمله ای را گفتند که این امید مبارزه با مفاسد اقتصادی را چند برابر کرد. وی تاکید کردند که باید مبارزه با مفاسد اقتصادی را از همین جا شروع کنیم. اما متأسفانه به مرور زمان جلسات ستاد با حضور سران، بسیار کم‌رنگ شد. البته آمار دقیقی از تعداد جلساتی که با حضور سران سه قوه در این سال ها وجود ندارد ولی ظاهرا تعداد جلسات تشکیل شده به عدد پنج هم نمی رسد.

مهمترین پرونده های فساد اقتصادی

سلطان رشوه
فساد بزرگ مالی از مهمترین پرونده های فساد اقتصادی است که سال ۹۰ پس از فاش شدن آن زلزله‌ای در نظام اقتصادی کشور به خصوص نظام بانکی به وقوع پیوست که پس لرزه های آن هنوز ادامه دارد. ماجرای این پرونده ۱۲ هزار صفحه ای از اوایل سال ۸۰ آغاز شد. زمانی که چهار پسر منصور امیرخسروی در جلسه‌ای خانوادگی تصمیم گرفتند به طور جدی وارد فعالیت‌های اقتصادی شوند.
فعالیت اقتصادی ناسالم متهمان پرونده فساد مالی زمانی افشا شد که آنها با انجام معاملات صوری و فاکتورهای جعلی اقدام به دریافت ال سی از بانکی و تنزیل آن در بانکی دیگر می کردند. این کار که در کوتاهترین زمان حدود دو روز به طول می انجامید از سوی متهمان در کمتر از چند ساعت صورت می گرفت.

این شرکت ها معاملاتی صوری را میان خود انجام می دادند و سپس از بانک می خواستند برای آنها ال سی صادر کند. آنها برای اینکه بانک مرکزی و وزارت بازرگانی وارد ماجرا نشود اغلب ال سی های ریالی درخواست می کردند نه ال سی ارزی. در کنار این فعالیت اقتصادی که همراه با رشوه های کلان بود متهمان تصمیم به تاسیس بانکی گرفتند تا فعالیت های خود را در آن به راحتی انجام دهند. آنها با این کار می خواستند پوششی بر فعالیت های خود گذاشته و پولشوئی‌های خود را غیرقابل ردیابی کنند. آنها در تیر ماه سال ۸۸ درخواست تاسیس بانکی با نام آریا را مطرح کردند.

بانک مرکزی هم شهریور سال ۸۹ به آنها اجازه داد تا بانک آریا را با سرمایه اولیه دو هزار میلیارد ریال تاسیس کنند. البته قرار بود این سرمایه تا پایان سال به چهار هزار میلیارد ریال افزایش یابد. آنها سپس اقدام به پذیره نویسی و انتشار آگهی استخدام کارمند هم کردند اما مرداد سال ۹۰ همزمان با افشای پرونده فساد بزرگ، بانک مرکزی مجوز فعالیت این بانک را باطل کرد.

 پس از افشای فساد ۳ هزار میلیاردی، ۷ بانک با آن درگیر شدند. بانک هایی که باعث شدند این پرونده هر روز قطور تر و مدیران شرکت سرمایه گذاری امیر منصور آریا پولدارتر شوند. محمد جهرمی مدیرعامل بانک صادرات، یعنی همان بانکی که در اختلاس ۱۲۳ میلیاردی سال ۷۱ هم نقش اصلی را بازی کرده بود استعفا داد، محمود خاوری مدیر عامل بانک ملی پس از استعفا از ایران خارج شد یا به عبارت بهتر به کانادا فرار کرد و تلاش برای بازگرداندنش به نتیجه نرسید. مدیر عامل بانک سامان دیگر قربانی این پرونده بود که رئیس بانک مرکزی دستور برکناری او را صادر کرد.

جنجالی ترین چهره فساد اقتصادی

شهرام جزایری عرب: باورش مشکل است که یک «باقالی و ذرت روش اهوازی» بتواند به یکی از جنجالی ترین چهره های فساد اقتصادی در کشور تبدیل و در نهایت به اتهام اخلال در نظام اقتصادی ایران دستگیر شود. اما به قول خود شهرام جزایری اوضاع اقتصادی کشور ما آن قدر بی نظم است که هر رخدادی در آن قابل تصور است.

شهرام جزایری عرب یک جوان ۲۹ ساله اهوازی بود که با رها کردن تحصیل در دانشگاه تهران و ایجاد رابطه با مراکز قدرت و رانت و برخی مدیران مسئله دار در دوران اصلاحات توانست وارد فعالیت های اقتصادی شود و به گونه ای عمل کند که بعد از مدتی همه او را به عنوان یک فعال اقتصادی بشناسند. او موفق شد قلمرو نفوذ فعالیت های فاسد اقتصادیش را حتی تا دفتر رئیس مجلس وقت(مهدی کروبی) و رئیس جمهور وقت(محمد خاتمی) گسترش دهد. جزایری توانست با پرداخت پول(به قول خودش پورسانت و هدیه اما شما بخوانید رشوه یا زیرمیزی)، شمار قابل توجهی از نمایندگان مجلس ششم را به موافقت با درخواست های خودش وادارد.

جزایری در سال ۱۳۸۱ به اتهام ایجاد و تاسیس حدود ۵۰ شرکت مختلف بازرگانی، کسب اعتبار موهوم از طریق مانورهای متقلبانه، برداشت ۳۸ میلیارد و ۱۰ میلیون ریال به دفعات مختلف و پرداخت آن به اشخاص به عنوان رشوه، جعل اسناد تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

تبانی در معاملات دولتی، اغوای مسئولان بانک‌ها، تسهیل و دریافت ارز، عدم به کارگیری تسهیلات در امر صادرات و واردات و ایجاد رکود در امر صادرات، تهیه پیمان نامه‌های غیر قانونی و اخذ مقادیر قابل توجهی از این طریق از جمله کیفر خواست نماینده مدعی العموم علیه جزایری است. بیش از ۵۰ تن به عنوان شرکای جرم او روانه دادگاه شدند.

شهرام جزایری در دادگاه اول به ۲۷ سال حبس محکوم شد ولی پس از اعتراض وی به حکم دادگاه، دیوان عالی کشور حکم دادگاه را نقض و دستور رسیدگی مجدد به پرونده او را صادر کرد. جزایری در تاریخ ۲ اسفند ۸۵ در جریان انتقال برای معرفی دارایی‌هایش موفق به فرار شد که فرارش، منجر به برکناری رئیس زندان اوین و ۴ قاضی ارشد دستگاه قضایی در پرونده به دستور آیت‌الله شاهرودی شد.

با این حال، دادگاه در غیاب شهرام جزایری به کار خود ادامه داد و در ۷ اسفند ۸۵ او را به ۱۴ سال زندان، ۱۰ سال تبعید، ۱۰ سال محرومیت از فعالیت‌های بازرگانی و تجاری و ۱۲۲ میلیون و ۸۴۰ هزار و ۲۰۰ دلار جریمه نقدی محکوم کرد.

سرانجام پس از تعقیب و گریزی چند روزه، شهرام جزایری در روستای خصب عمان دستگیر و به کشور بازگردانده شد؛ در حالی که سعی داشت از آنجا با پاسپورت جعلی به نام وحید عیوض‌خانی به کانادا برود. او در حال حاضر در زندان اوین تهران به سر می برد.

سلطان شکر

 شاید به جرأت بتوان بعد از پرونده فساد اقتصادی «فاضل خداداد» و «محسن رفیق دوست» که ۱۲۳ میلیارد تومان از بانک صادرات اختلاس کرده بودند و در نهایت در زمان ریاست آیت الله یزدی در قوه قضائیه و با رأی دادگاه حکم اعدام خداداد و حبس ۱۵ ساله رفیق دوست پایان یافت و پس از پرونده شهرام جزایری عرب(در زمان ریاست آیت الله شاهرودی)، معروفترین پرونده فساد اقتصادی در عصر ریاست هاشمی شاهرودی را پرونده موسوم به«سلطان شکر» دانست.
در مجلس هشتم الیاس نادران نماینده تهران در صحن علنی، از تذکر به وزیر دادگستری درباره اعطای مرخصی به متهمی خبر داد که محافل خبری نام سلطان شکر بر او گذاشته‌اند. نادران در تذکری آیین‌نامه‌ای خواستار پاسخ به این سوال شد که سلطان شکر با چه مجوزی از زندان بیرون آمده و همچنان برنگشته است.

۲۸ آبان سال ۸۴ بود که منابع خبری از بازداشت فردی با نام «محمدرضا – ی»خبر دادند. رسانه ای ها بی درنگ نام سلطان شکر را برای این مفسد اقتصادی برگزیدند تا پرونده او نیز همانند پرونده شهرام جزایری به یکی از مهم‌ترین و جنجالی‌ترین پرونده‌های فساد اقتصادی تبدیل شود.

خبرنگارها و جراید با سماجت سوژه سلطان شکر را پیگیری می کردند:«سلطان شکر کیست؟»، «آیا سلطان شکر محاکمه می شود؟»، « شخصیت اصلی پشت پرده سلطان شکر چه کسی است؟» و پرسش هایی از این دست، سئولاتی بود که از خروجی رسانه ها به افکار عمومی منتقل می شد.

«محمد رضا-ی» روزی روزگاری کارمند ساده شهرداری کرج بود که تا ۱۶ سال پیش کل دارایی او به چند میلیون هم نمی‌رسید؛ پس باورش خیلی سخت بود که ‌صاحب هزار میلیارد تومان شده باشد. این کار خارق العاده تنها از غول چراغ جادو بر می آمد!

 او با شیوه تبانی و ارتباطات گسترده‌ای که با منابع ثروت، قدرت و رانت برقرار کرده بود در یک مرحله مبلغ ۳۳ میلیارد تومان از صندوق توسعه صادرات وام گرفته بود اما هیچگاه این وام را برنگرداند. او در ادامه با تاسیس شرکتی به نام «واهب»، خانواده‌های ثروتمند پیش از انقلاب را  که اموال آنان مصادره شده بود شناسایی می‌کرد و سپس با استفاده از ارتباطات و عوامل خود در پرونده‌هایی که صاحب سهم بود، اعمال نفوذ و با نقض حکم صادره و خارج کردن آن از بیت‌المال، بخش بزرگی از این اموال را تصاحب می‌کرد.

«محمد رضا-ی» با تصاحب بسیاری از کارخانه‌های تولید قند در کشور، اقدام به قاچاق شکر و واردات این محصول و فروش آن در بازار آزاد کرد و از این طریق ثروت هنگفتی به دست آورد و این همان دلیلی است که سبب شد تا رسانه ها و محافل خبری، عنوان «سلطان شکر ایران» را برای او انتخاب کنند. این در حالی بود که در اثر سوء استفاده های اقتصادی این مفسد در حوزه قند و شکر، بسیاری از کارخانه‌های یاد شده به مرز ورشکستگی رسیده بودند.

این مفسد اقتصادی و همدستانش اقدام به فروش املاک کارخانه ها و وثیقه گذاشتن سند آنها می کردند تا با این وثیقه وام مسکن بگیرند تا آپارتمانهایی که از طریق این وام ساختند را پیش فروش کنند. از سوی دیگر، او علاوه بر اینها در تعدادی از کارخانه‌های قند کشور از جمله قند دزفول صاحب سهم بود.

با اوجگیری تحرکات سلطان شکر ایران، تعدادی از نهادهای امنیتی از چند سال پیش، تحقیقات گسترده‌ای را برای شناسایی حوزه‌های فعالیت و تخلفات این فرد آغاز کردند، اما با طرح پرونده‌ای مبنی بر ربوده شدن سلطان شکر، پرونده او از سال ۱۳۸۱ بلاتکلیف ماند و روند تحقیقات نهادهای امنیتی متوقف شد.

او در واقع ربوده نشده بود بلکه این ترفندی بود برای گمراه کردن نهادهای امنیتی! سلطان شکر در نهایت از سوی حفاظت اطلاعات قوه قضاییه دستگیر شد و پس از یک سال بازداشت، آذرماه سال ۸۵ در دادگاهی به ریاست قاضی همتیار محاکمه شد.

 او در این دادگاه برای اتهامات واردات، فروش و قاچاق شکر در بازار آزاد، کسب مال از طریق نامشروع، فروش مال غیر، اخذ وام و تسهیلات از بانک‌ها و هزینه کردن در امور غیر مربوط محاکمه شد. حکم دادگاه پس از شش جلسه محاکمه برای سلطان شکر این بود: ۲۶سال حبس تعزیری و ۷۳ میلیارد تومان جریمه نقدی.

با این حال منابع خبری، اسفند سال ۸۶ از آزادی سلطان شکر در ازای وثیقه ۱۶۰ میلیارد تومانی خبر دادند؛ خبری که الیاس نادران نماینده تهران روز یکشنبه ۲۶ خرداد ۸۷ آن را به نوعی تایید کرد. نادران در یک تذکر آیین نامه ای در صحن علنی مجلس گفت: سلطان شکر از ۲۵ اسفند به مرخصی رفته و هنوز بازنگشته است! سرنوشت این مفسد اقتصادی تا به امروز در هاله ای از ابهام است. شاید این اظهار نظر فاطمه آجرلو _ نماینده کرج در مجلس _ در مورد سلطان شکر قابل تأمل باشد که گفته بود: “می‌دانیم او نیز مانند جزایری فرار می‌کند “.

پرونده فرودگاه پیام

 از دیگر پرونده های پرهیایوی آلوده به فساد مالی در دوران زعامت هاشمی شاهرودی پرونده فرودگاه پیام است.

شاید آن زمان که محمد غرضی – وزیر پیشین پست و تلگراف و تلفن – در اطراف پایتخت(جایی نزدیک شهر هشتگرد) فرودگاهی با نام «پیام» تأسیس کرد هیچ گاه فکر آن را نمی‌کرد که این فرودگاه از هدف اصلی خود یعنی تبدیل شدن به بزرگ‌ترین مرکز توزیع مرسولات پستی دور بیفتد و به بزرگ‌ترین مبدأ قاچاق ادوات رایانه‌ای تبدیل شود.

پس از شنیده شدن زمزمه هایی در خصوص مورددار بودن فرودگاه پیام، سال ۸۲ بود که محافل خبری دست به کار شدند و از پرونده‌ای پرده برداشتند که بر اساس آن بیش از ۲ هزار تن کالای قاچاق توسط خط هوایی وزارت ارتباطات وارد فرودگاه پیام شده بود؛ کالاهایی از قبیل لوازم آرایشی، داروهای نیروزا و ادوات رایانه‌ای.

گزارش‌ها حاکی از آن بود که این کالاها با دستکاری در باسکول گمرک فرودگاه پیام و «کم‌اظهاری» وارد شده است. مقامات وزارت ارتباطات این موضوع را تکذیب کردند اما دستگیری فردی به نام «عباس تقی‌زاده» و نفوذ او در بازار قطعات رایانه‌ای نشان داد که رسانه‌ها چندان هم بیراه نگفته‌اند.

متهمین این پرونده دستگیر شده و پس از محاکمه در نهایت از سوی شعبه ۶۹ تجدیدنظر مجتمع قضایی ویژه امور اقتصادی به تبعید، حبس کوتاه مدت و جریمه محکوم شدند.

عباس تقی زاده فرزند میرزا علی از لحاظ پرداخت رشوه به سه سال حبس تعزیری، سه سال اقامت اجباری در طبس، سه سال محرومیت از هرگونه واردات و صادرات و مراجعه به گمرکات کشور اعم از مباشرتا یا وکالتا و ضبط تمامی اموال و وجوه حاصل از ارتشا محکوم شد.

او همچنین از بابت اتهام تحصیل مال به طریق نامشروع به رد مال به میزان ۱۲۰ میلیارد و ۶۷۶ میلیون و ۵۶۲ هزار و ۷۷۷ ریال در حق گمرک و نیز معادل دو برابر آن به میزان ۲۴۱ میلیارد و ۳۵۳ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۵۵۴ ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

 همچنین براساس رای دادگاه محمدرضا حکمی فرزند سلطان حسین مدیرکل وقت امور بین الملل گمرک به جرم اخذ رشوه به پرداخت مبلغ ۲۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی در حق صندوق دولت، شش ماه حبس تعزیری، دو سال انفصال موقت از خدمات دولتی، ۱۰میلیون ریال جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شد.   

 افشاگری رئیس جمهور

محمدرستمی صفا، العقیلی و بانک پارسیان: محمود احمدی‌نژاد اولین بار در دی ماه سال ۸۴ در جمع نمایندگان مجلس هفتم در صحن علنی مجلس از قصد خود مبنی بر اعلام اسامی مفسدان اقتصادی خبر داد.

او در بیستمین سفر استانی خود به ساوجبلاغ و نظرآباد در مهرماه ۸۵، اعلام کرد: “به مفسدان اقتصادی که با رابطه بازی وام‌های میلیاردی از بانک‌ها گرفته‌اند، فقط ۱۵ روز وقت می‌دهم تا حساب خود را با آن بانک‌ها تسویه کنند؛ در غیر این صورت اسامی آنان را برای ملت ایران افشا خواهم کرد. در پایان مهلت ۲ هفته‌ای رئیس‌جمهور، خبرگزاری‌های نزدیک به دولت _ از جمله خبرگزاری رسمی ایرنا _ در خبری کوتاه و مبهم با انتشار ۲ اسم در صدد تحقق وعده احمدی‌نژاد برآمدند؛ محمد رستمی‌صفا و العقیلی، دو نامی بود که اعلام شد.

رستمی‌صفا که بعد از سخنرانی رئیس‌جمهور در نظرآباد کرج به عنوان یکی از مفسدان اقتصادی معرفی شد، از خریداران احتمالی سهام بانک پارسیان در آن مقطع به حساب می‌آمد که توانسته بود در معامله‌ای به ارزش ۲۹۳ میلیارد تومان این بلوک را خریداری کند اما این معامله بعد از انتقاد مستقیم رئیس‌جمهور از مدیرعامل بانک پارسیان در سفر استانی به نظرآباد لغو و رستمی‌صفا به عنوان مفسد اقتصادی معرفی شد.

محمد رستمی صفا ، مدیرعامل کارخانجات نورد و پروفیل ساوه ۲۸ شهریور سال ۸۵ موفق شد ۲۸٫۸ درصد سهام بانک پارسیان را که در مالکیت ایران خودرو بود ، به ارزش حدود ۲۹۳ میلیارد تومان بخرد.
 این معامله نام دومین معامله بزرگ تاریخ بورس ایران پس از معامله صدرا را به خود گرفت اما ۱۳ روز بعد یعنی ۱۰ مهر ، بورس معامله یاد شده را به دلیل دیررسیدن ضمانتنامه لغو کرد و ماجرا آغاز شد. به درستی که بانک مرکزی نشان داد شخص یاد شده که از مدیران و صادرکنندگان قدیمی کشور است ، مبالغ هنگفتی به بانک پارسیان بدهکار است اما موفق شده است با وجود بدهکاری ، مبالغ سنگین دیگری برای خرید سهام پارسیان از این بانک وام بگیرد.

براساس اخبار غیررسمی موجود اینجا بود که نام عبدالله طالبی ، مدیرعامل سابق بانک پارسیان به میان آمد و بررسی های احتمالی بعدی دست داشتن احتمالی طالبی را مشخص کرد که سرانجام بانک مرکزی صلاحیت طالبی را با استناد به مصوبه شورای پول و اعتبار سلب و وی همراه یک عضو دیگر هیات مدیره ، از کار برکنار شد. استناد اصلی بانک مرکزی برای برکناری طالبی ، یکی از بندهای سیاست های کلی اصل ۴۴ بود که بانکداری و در اختیار گرفتن سهام بیش از ۱۰ درصد یک بانک را برای اشخاص حقیقی محدود می کرد و روشن است با رقم ۲۸٫۸ درصد معامله پارسیان در تضاد بود. هرچند مسائل دیگری از جمله حفظ حقوق سهامداران جزء و غیره نیز از دلایل برکناری مدیرعامل بانک پارسیان مطرح شد.
رستی روشن نیست اما از نامش برمی آید که عرب و احتمالا اماراتی باشد. چرا که اتباع امارات به دلیل گسترش مراودات تجاری ۲ کشور ، وام های کلان زیادی از بانکهای ایرانی بویژه بانکهای ایرانی مقیم دبی دریافت می کنند. بر پایه اخبار جراید، العقیلی علاوه بر بانک پارسیان از چند بانک دولتی نیز وام دریافت کرده و حاضر به بازگرداندن حتی یک قسط آن هم نیست!

ظاهرا العقیلی برای تولید یا واردات مواد اولیه پتروشیمی و شیمیایی این وامها را دریافت کرده است. او مالک شرکتی به نام Dem و سهامدار شرکت پلی اکریل اصفهان است که بنا بر اخبار می کوشد تا آن را تعطیل کند. شغل اصلی العقیلی ظاهرا فروش مواد اولیه پتروشیمی و شیمیایی است.

با این حال، قوه قضائیه در این زمینه اقدام مؤثری انجام نداد و این در حالی بود که با رسانه ای شدن نام رستمی صفا و العقیلی، افکار عمومی منتظر برخورد قاطع قوه قضائیه با این دو فرد و روشنگری در این زمینه بود.

فاسد در گمرک مهرآباد تهران

بهمن سال ۸۶ بود که علیرضا جمشیدی سخنگوی قوه قضائیه در یک کنفرانس مطبوعاتی بخش هایی از یک پرونده مفاسد اقتصادی را فاش کرد که «چهار مجرم آن به اعدام محکوم شدند.»

او گفت:« در این پرونده سه کارمند وقت گمرک مهرآباد تهران و یک حق العمل کار گمرک به اتهامات فساد اداری و جرایم اقتصادی از قبیل ارتشا و اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق تقلب به اعدام محکوم شدند. مجازات اعدام حق العمل کار گمرک اجرا شده است، اما سه کارمند وقت گمرک مهرآباد تهران تقاضای یک درجه تخفیف در مجازات خود را کرده اند.»

 جمشیدی گفت:« تقاضای این سه کارمند وقت گمرک در مراجع ذیصلاح در حال رسیدگی است.» این حق العمل کار گمرک، دومین مجرم اقتصادی(بعد از فاضل خداداد) است که پس از انقلاب اسلامی در ایران به اتهام مفاسد اقتصادی اعدام شده است.
جمشیدی به تاریخ دقیق اجرای حکم و صدور رای برای مجرمان این پرونده اشاره نکرد، اما گفت: این پرونده جدید نیست.

ارسال شده در تاریخ شنبه, اردیبهشت ۹م, ۱۳۹۱
1 rating, 1 vote1 rating, 1 vote (+1 رأی, 1 تعداد رأی, نتیجه)
 • انتشار در :

دیدگاه های خواننده

  حروف بیگناه الفبای فارسی را بجای مفسدین کلان اقتصادی دستگیر کرده اند .

  بنام رسیدگی به مفاسد و تخلفات کلان اقتصادی قوه محترم قضائیه چندآفتابه دزد ماده را با اسامی ( الف .ب. پ. ت. ث. ر.ز٫د.ذ. ح.ج.چ.خ .س٫ش….) دستگیر و بازجوئئ سریالی میکند و دیگر حرفی از آن شصت هزار میلیاردتومان وام وصول نشده و غیب شدن شعبات بانهای تجارت کدشعبه (۱۲۰/۶۰۸) ملت با کد شعبه ۲۴۰۸/۳ شهرستان صحنه در میان نیست و هیچ کس حاضر به پاسخ گوئی نیست .

  تا وقتی که به آمار استخراج شده از اسناد جعلی حمل ونقل استناد کنیم و تورم افسار گسیخته را رشد اقتصادی بنامیم و مردم با یصیرت و فهیم را ساده و .. بپنداریم آش همین آش است و کاسه همین کاسه

  ستاد مبارزه با مفاسد و تخلفات اقتصادی کل کشور در یازده سال گذشته نتوانسته چند حرف الفبارا بهم دیگر بچسباند و یک کلمه و نام را به مردم بصیر ایران معرفی کند .

  حروف الفبای فارسی بدبخت وبیگناه بی حیثیت شدند در زنداند
  [ یکشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۱ ] [ ۱۰:۲۰ ] [ شهریار نوروزی ]
  نظر بدهید http://shahryar139.blogfa.com/ لطفا” نظر بدهید

  ارسال پاسخ

  بنام خداوند عادل و دانا ۳/۲/۱۳۹۱
  حضور برادر گرامی و دوست بسیار عزیز و محترم جناب آقای جمهوری اسلامی ایران
  ۱- برادر عزیز وگرامی جناب آقای: ستار مرادی دادستان محترم شهرستان صحنه
  سلام علیکم
  احتراما” اینجانب شهریار نوروزی مدیر عامل شرکت حمل ونقل یاران دالاهو شهرستان صحنه باستحضار عالی میرساند که از سال ۸۰ که حقیر در راستای حمایت از فرمان هشت ماده ای مبارزه باتخلفات و مفاسد اقتصادی رهبر فرزانه و عالیقدر انقلاب اسلامی حضر ت امام خامنه ای ؛ طرح احیای بارنامه تمبر دار دولتی را تهیه و تدوین و تقدیم مراجع ذیصلاح نمودم و در سال ۸۱ در حمایت از طرحم کفن پوش علیه دولت اصلاح ناطلبان ایستاده و مبارزه نابرابر را آغاز نمودم علیرغم فرامین و دستورات اکید مقام عظمای ولایت و حتی نامگذاری سال گذشته به سال جهاد اقتصادی هیچگونه حمایت و اقدام مثبتی در اینحصوص انجام نداده اید و با وجود اینکه خود را دولت عدالت محور مینامید در عین بیعدالتی در این دهه گذشته تمام زندگی و شرکت و گاراژ و خانه وشغل و کار وآبرو و اعتبار و حسابهای بانکی و…. حقیر را ویران و نابود نموده و همه را ناعادلانه و ظالمانه از من گرفتید و حال نیز از روزی که اعلام اجرای طرح (قانون ) هدفمندی یارانه ها را آغاز نمودید (۲۷/۹/۸۹) کیوسک محل درآمد و کار مرا در دربند صحنه همزمان با ترور نافرجام و فرمایشی فرماندار محترم صحنه را کاملا” ویران نموده و کلیه اموال و وسائل کارو زندگیم را دور از چشم و در عدم حضور من مصادره (غارت ) نموده اید و هنوز پس گذشت مدت شانزده ماه هیچکس حاضر به پاسحگوئی نیست . شماره حساب ۱۲۸۱ در بانک تجارت شعبه صحنه با کد شعبه ۶۰۸/۱۲۰ و شماره حساب ۱۸۱۲ (قرینه تعمدی)در بانک ملت شعبه شهید رستمی با کد شعبه۳/۲۴۰۸ کلا” غیب شده و از رئیس کارکنان وتاسیسات و تجهیزات این دوشعبه بانک در این شهرستان اثری وجود ندارد

  ارسال پاسخ


تاريخ : شنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۱ | 20:20 | نویسنده : شهريار نوروزی |

جهنم دور نیست...!

جهنم جاییست که تنها وسیله گرم کردن پاهای یخ زدۀ یک دختر بچه ، اگزوز ماشین است.....

آرام بخــــواب گلـم
شـــــاید رویــــایــــی دیـــــدی
رویــــای پــــر شــدن حلبتــــــــ
از سکــــــه های پنجاهــــــی!
آرام بخــــواب کــــه وجـــدان هـــا همـــه خـــوابنــــد
آنجــــــا بــــه دنبـال چـــه میگــــردی؟؟؟
 بــه دنبـــــال حقتـــــــــ ؟؟؟!!!!
 چـقـــدر ســـــــاده ای .......
" خــــــــوردنــــــد "
پــس مانـــدش را هــــم بــرایتــــ نگـــذاشتنــــد

دلم از اینا گرفته .......
واسه همین دیشب نتونستم چیزی بنویسم .. یک شب نیست که کسی جلو راهم را داخل حرم یا بیرون حرم نگیره و فقیر نباشه ! همشونم با زن هستن یا بچه ...

 چه خبره داخل مملکت امام زمان ..


+بعضيا زندگي خودشونو نمي كنن

مي خوان زندگي تورو بكنن ...

++اللهم صل علی محمد و ال محمد ...
+++بعضی از حرفا تو دل آدم می مونه مثل تیکه آخر رانی هلو تو قوطی ! والا قصد داشتم خیلی چیزا بگم امشب ولی ....

++++فقیر که باشی...!!

هر وصله ای می چسبد به لباست...!!

فقط کافیه یه دختر یا زن بیاد بهشون بگه به من کمک کنید بچه هام گرسنه هستند ... هرجور فکری بخوان دربارش میکنند .   خیلی لجن هستن این آدما خیلیـــــــــ

+++++یکی از سخت ترین کارا

پاک کردن مسیج هایی که...

یه رووزی برات معنی ِ زیادی داشته ... :|

++++++دلم میخواست یه کنترل داشتم و تمام آدمایی که دائم در حال فیلم بازی کردن هستن و stop میکردم ....

++++++واقعیت تلخیست ، اما هرچه شیشه عینکم را تمیزتر میکنم ، دنیا را کثیف تر میبینم . . .

++++++این پست طبق فرموده های آقا رواج نا امیدی هست. چند روز دیگه پاکش میکنم .امشب واسه سبک شدن دلم نوشتم .

+++++++ دل دل نکن ای دل ......

برداشت يادگاري از وبلاگ وزين و پر محتواي ..آدم__ نيست_..__تاريخ : شنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۱ | 9:46 | نویسنده : شهريار نوروزی |
شب  جمعه است  خدا رحمت كند  مرحوم جوانمرگ ناكام ** قانون از كجا آورده اي را ** با ذكر صلوات  بخوان فاتحه

* با 40 نفر از «غول‌های» ثروتمند و بزرگترین سرمایه داران ایرانی (که هریک بازاری را در اختیار دارند) آشنا شوید.

* این لیست شامل سرمایه داران رانتی و زیرزمینی نیست


 در سالهای اخیر، سایت ها و افراد مختلفی به معرفی میلیاردرها و بزرگترین سرمایه داران ایرانی پرداخته اند که البته هیچ یک مستند و نبوده و تنها تعدادی معدود از این ابرسرمایه داران را به عنوان غول‌های ثروتمند ایرانی معرفی نموده اند. این پایگاه خبری-تحلیلی برای رفع این نقیصه، اقدام به معرفی حدود 35 نفر از غول های ثروتمندر ایرانی در عرصه‌های مختلف پرداخته که تقریبا تمام افراد معروف سرمایه دار را دربرمی گیرد

همچنین گزارشی از اتاق بازرگانی تهران و قدرت این اتاق که حتی زور نخست وزیر زمان جنگ هم به آن نرسید. اینکه چه کسانی اعضای آن را تشکیل می دهند و تا چه حد صاحب نفوذ هستند؟
http://markaz-ejtemaee15.com/wp-content/uploads/2011/04/sarshenas.jpg

به لطف سامانه های مالیاتی و مالی کشورمان ایران، دو دسته ثروتمند وجود دارند. دسته اول که همیشه هم بحث برانگیز بودند، رانتی هستند و زمین خوار و … اینها را کسی نه می شناسد، نه دیده، نه حساب هایشان معلوم است. لااقل ۵ سالی هم هست که اسمشان از نوک زبان، به بیان نرسیده و هنوز مردم منتظر شنیدن نامشان هستند و مدارک ثروت نامشروعشان.در ضمن وقتی نام شان از نوک زبان بزرگان به مقام بیان نرسیده، انتظار زیادی است که از قلم ما بچکد!
 هرچند معدود افرادی از اینان همچون امیر منصور خسروی (آریا) عامل اختلاس 3 هزار میلیاردی و همچنین محمدرضا زنوزی و ... در جریان رسیدگی به اختلاس ها و بدهی های بزرگ بانکی لو رفت.

پس اجازه بدهید سراغ دسته دوم برویم، همان ها که ثروتمند هستند، اما شناخته شده اند و به خاطر شناخته شده بودنشان، مالیات می دهند. مالیاتی که کوچه های شهرمان را با آن اسفالت می کنند، صدا و سیمای مان را با آن می چرخانند و… برای پیدا کردنشان باید کمی بگردیم. هرچند نباید این را به معنای سالم بودن و مشروع بودن تمام سرمایه آنها دانست که اینان نیز از رانت های گوناگون بهره برده اند لیکن در مقایسه با دسته اول این ویژگی را دارند که شناخته شده ترند.

در فهرست زیر، هرجا که دیدید، نام شرکت یا کارخانه ای آمده است، بدانید که در آن بنگاه اقتصادی، اشخاص زیادی کار می کنند و به واسطه تولید، چرخ اقتصاد خانواده شان می چرخد ؛ پس قابل احترام هستند.
 
غول گردشگری ایران: حسین ثابتhttp://rozanehonline.com/rozanehgroup/aban91/ghool/01.jpg
 
حسین ثابت بکتاش متولد ۱۳۱۳ در مشهد است. از عناوین او، کارآفرین ثروتمند ایرانی، دلال فرش، و صاحب گروه هتل‌های ثابت را گفته‌اند.
ثابت تا پنج سال قبل در جزایر قناری ۵ هتل (۵ هزار تخت) داشته و در ایران نیز هتل بزرگ داریوش را به سبک تخت جمشید در کیش ساخته است.
 
وی، غیر از این هتل، چهار هتل دیگر نیز در کیش دارد و شرکت تجارت بین‌المللی ثابت و مجموعه پارک دلفین‌های کیش (دلفیناریوم و باغ پرندگان با مساحت بیش از ۶۵ هکتار) متعلق به اوست.
 
او کلنگ سرمایه گذاری هتل ۷ ستاره کوروش را نیز در جزیره کیش بر زمین زده که سیستم‌های آن با انرژی خورشیدی کار می‌کند (به عنوان نخستین هتل سبز ایران) و ۵۰۰ اتاق خواهد داشت.
 
سوئیت‌های هتل داریوش او در زمان‌های عادی سال هر شب ۴۰۰ هزار تومان و در ایام عید نوروز و… تا ۷۰۰ – ۸۰۰ هزار تومان هر شب اجاره داده می‌شود.
 
حسین ثابت چند هتل نیز در جزایر قناری اسپانیا تاسیس کرده و هم‌اکنون نیز بزرگترین شرکت هتل‌داری اسپانیا را صاحب است و خود او نیز در یکی از دو جزیره اختصاصی خود در اسپانیا زندگی می‌کند.


ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۱ | 10:48 | نویسنده : شهريار نوروزی |


   فشن شوي لباس هاي  شيك و زيباي  اسلامي در ايران براي خانمها و دختر خانمها 

oag6wizw5wu6xkg1aifb.jpg

uu81au9bxi9gt99cjje.jpgادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۱ | 17:47 | نویسنده : شهريار نوروزی |

۱۲ ساختمانی که شبیه ساختمان نیستند !

پایتخت کره شمالی قرار دارد . این هتل هرمی شکل با ۳۳۰ متر ارتفاع بلندترین هتل جهان خواهد بود . ساختمان این هتل متشکل از سه بال می‌باشد.

 

آسمان نمای ایندیرا گاندی

  این نمای زیبا در لکهنو پایتخت اوتار پرادش در هند است . در سال ۲۰۰۳ افتتاح شده است .

 

 ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۱ | 17:24 | نویسنده : شهريار نوروزی |

چهارمین نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع آزادی (1391/08/24)

حدود 150 تن از انديشمندان، نخبگان، اساتيد حوزه و دانشگاه، پژوهشگران و مؤلفان آثار علمي، همراه با حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، شب گذشته (سه شنبه) در چهارمين نشست انديشه هاي راهبردي جمهوري اسلامي، به بحث و بررسي درخصوص ابعاد مختلف موضوع «آزادي» پرداختند.
در ابتداي اين ديدار 10 نفر از صاحبنظران و انديشمندان ديدگاههاي خود را درباره مقوله آزادي بيان كردند. سپس 17 نفر از اساتيد و پژوهشگران به مباحثه و نقد ديدگاههاي مطرح شده پرداختند.
رهبر انقلاب اسلامي در ابتداي سخنان خود در اين نشست، با اشاره به فضاي عم� �مي كشور و مسائل و مشكلات اقتصادي كه به علت درگير شدن استكبار جهاني با جمهوري اسلامي بوجود آمده است تأكيد كردند: طبعاً هيچكس از دغدغه هاي موجود در زندگي عمومي مردم فارغ نيست اما اين نشست به دليل اهميت موضوع و بر اساس برنامه ريزي قبلي و به عنوان گامي در پيگيري مقولات بلندمدت، برگزار مي شود.
حضرت آيت الله خامنه اي نياز شديد كشور به تفكر و انديشه ورزي در مقولات زيربنايي را از اهداف و علل اصلي برگزاري نشستهاي راهبردي خواندند و افزودند: ملت ايران كه مثل رودخانه اي خروشان در حال پيشرفت است،‌به فكر و انديشه و فعال شدن انديشه ها در مقولات مبنايي و اساسي، نياز مبرمي دارد.
حضرت آيت الله خامنه اي اهميت ارتباط مستقيم با نخبگان و زمينه سازي براي دست يابي به پاسخ سؤالات مهم در مقولات بنياني و حيات اجتماعي را از ديگر اهداف اصلي برگزاري نشستهاي انديشه هاي راهبردي دانستند.
رهبر انقلاب، اين نشستها را زمينه سازي براي ايجاد جريانهاي عميق و گسترده فكري خواندند و افزودند: لازم است كار اصلي بعد از اين جلسات آغاز شود و پژوهشگران و انديشمندان خوشفكر حوزه و دانشگاه به مثابه چشمه هاي جوشنده به انديشه ورزي در باب مسائل مطرح شده بپردازند.ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۱ | 16:56 | نویسنده : شهريار نوروزی |

pic1/1391/13910820/956/82048910_1A.jpg


سم الله الرحمن الرحیم

ياحسين (ع)

مدفن تو پاک ترین بقعه های روز زمین است
ای که گفتی "بر حذر باشید از ستم کردن به کسی که یاوری جز خداوند عزوجل ندارد" و زمین مدفن تو اولین زمینی است که خداوند به آن قداست و شرافت بخشید
ای که گفتی "باگذشت ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد" و هیچ پیامبری در آسمان و زمین نیست مگر اینکه از خداوند رخصت می طلبد تا به زیارت تو مشرف شوند
ای کسی که زیبا سخن راندی هنگامی که فرمودی "به راستی که مردم بنده دنیا هستند و دین بر سر زبان آنهاست و پشتیبانی از دین تا آنجاست که زندگیشان در رفاه است و آنگاه که در بوته امتحان قرار گیرند
دینداران کم خواهند بود"
تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۱ | 1:21 | نویسنده : شهريار نوروزی |
تاريخ : سه شنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۱ | 17:4 | نویسنده : شهريار نوروزی |
انتقاد تند احمد توکلی از مرگ غیرطبیعی ستار بهشتی در زندان
بجای برخورد با رسانه ها و وبلاگ نویس ها به سراغ مسئولان فاسد بروید

نماینده مردم تهران در نطق میان دستور خود ضمن انتقاد از سکوت دستگاه قضایی نسبت به موضوع مرگ یک وبلاگ نویس در زندان گفت: بجای برخورد با رسانه ها و وبلاگ نویس ها به سراغ مسئولان فاسد و یا متهم به فساد بروید.
 
احمد توکلی نماینده مردم تهران امروز یکشنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در نطق خود با اشاره به مرگ یک وبلاگ نویس به نام ستار بهشتی که به دلیل اهانت به برخی مسئولان و درج فراخوان در وبلاگ خود زندانی شده و در زندان فوت کرده است، گفت: این اتفاق باعث شده است که رسانه‌های خارجی در روزهای اخیر موضع گیری هایی را در این خصوص داشته باشند .
 
وی ادامه داد: دولت های خارجی در این باره غوغا به پا کردند چرا وزارت خارجه و دستگاه قضایی در این خصوص توضیح نمی دهند، مرگی اتفاق افتاده و باید توضیح داده شود.
 
نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه قوه قضائیه باید با مقصران این امر برخورد کند، بیان کرد: توصیه می کنم اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس و سیاست خارجه این موضوع را پیگیری کنند و گزارش آن را بدهند.
 
وی با بیان اینکه باید سعه صدرمان را افزایش دهیم، به رفتار حضرت علی (ع) با خوارج اشاره کرد.
 
رئیس سابق مرکزی پژوهش های مجلس با بیان اینکه فراخوان یک وبلاگ نویس چقدر می تواند تاثیر داشته باشد، ادامه داد: چرا با اینگونه اقدامات برای نظام جمهوری اسلامی ایران هزینه ایجاد کرده و آبروی شهدا را می برید.
 
توکلی گفت: توصیه می کنم بجای سخت گیری به وبلاگ نویسان به دنبال مسئولان و صاحب منصبان فاسد و متهم به فساد باشید که اینگونه بلاها را به سر مردم می آورند.تاريخ : سه شنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۱ | 16:6 | نویسنده : شهريار نوروزی |

به بهانه ی محرم ...

به بعضی از مدیران و مسئولان ...


حسن خزّاز گفت   : از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود :

بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند ، ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است

حسن گفت : عرض كردم اى پسر رسول خدا ( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم )  به چه علّت ؟

فرمود :   به خاطر دوستى‏ شان با دشمنان ما و دشمنى‏ شان با دوستان ما

و هر گاه چنين شود ،

حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود .


( صفات الشيعه ص 8 )

يادگاري از علمدار كربلاتاريخ : سه شنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۱ | 12:30 | نویسنده : شهريار نوروزی |
 سید خلیل عالی نژاد

سید خلیل عالی نژاد در سال 1336 در کرمانشاه متولد شد . پدرش مرحوم« سید شاهمراد» تنبور می نواخت سید خلیل مشق تنبور را به تشویق مادر با« سید نادر طاهری » آغاز کرد وبعد از 2 سال نزد« سید امرالّه شاه ابراهیمی» رفت همچنین از درویش« امیر حیاتی بهره» برد. بعدها به محضر استاد «عابدین خادمی» راه یافت و از گنجینه پنهان در سینه آن مرحوم بهره مند شد.همزمان سرپرستی گروه تنبور نوازان« صحنه» را به عهده گرفت ، در اواخر دهه پنجاه استاد عالی نژاد در رشته موسیقی دانشگاه هنر فارغ التحصیل شد . او برردیف موسیقی دستگاهی ایران تسلطی کافی داشت . سید خلیل صدای گرمی داشت و آواز را از مکتب مرحوم «استاد میرزا حسین خادمی» آموخته بود وازمرحوم« نادر نادری» دف آموخت و تار را از« کیخسرو پور ناظری» ، نواختن تارش به شیوه نوا زندگی مکتب برومند نزدیک بود و پرده گیری های زیبایش و مضراب شمرده و جمله بندی هایش در سه تار، ساز« مرحوم یوسف فروتن » را به یاد می آورد. استاد همچنین علاوه بر نوا زندگی تنبور به ساخت تنبور نیز پرداخته است و تنبورهای او با مهرشیدا و قلندر موجود است . اوایل دهه 60 گروه تنبور « شمس » به سرپرستی پورناظری تشکیل شد و عالی نژاد به جمع این گروه پیوست . حاصل همکاری با تنبور شمس تکنوازی و جواب آواز ماندگار سید خلیل در کاست « صدای سخن عشق » بود که با صدای ناظری انتشار یافت . در اواسط دهه 60 سید خلیل خود « گروه بابا طاهر » را تشکیل داد و اعضای گروه باباطاهر کاستی بیرون دادند به نام« زمزمه قلندری » ، در اواخر دهه 60 به خواست مرحوم عبادی برای شرکت در مراسم خاکسپاری او به تهران آمد و ماندگار شد. او علاوه بر خوانندگی و تنبور نوازی سه تار هم می نواخت ودستی چیره بر آن داشت. سال 1376که به جشنواره موسیقی حماسی آمد و زیر بغل استاد وپیر مرادش درویش« امیرحیاتی » را گرفت و او را به صحنه تالار اندیشه آورد تا هنرش را عرضه بدارد.وخودش نیز در بخشی از برنامه مقام های« سوار سوار ، سماع رقم چهارم ، جلوشاهی وخان امیری رااجرا کرد و زیبایی کارش در آن بود که« ماهورایلامی» و«عالی مکان» رابرای اولین بار عرضه نمود که هنر اجرایش مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت.
سالهای ماندگاری او در تهران منجر به تألیف کتاب « تنبور از دیر باز تاکنون » شد وهمچنین سالهای ماندگاری او در تهران از سالهای ملال آور زندگی او نیز محسوب می شد تا آنجا که ترک وطن کرد و به سوئد مهاجرت کرد . در 27 آبان 1380 دور از دیار در شهر گوتنبرگ سوئد به قتل رسید وخانه وجسم بی جانش رابه آتش کشیدند.

شادروان استاد سید خلیل عالی نژاد
هیچ اگر سایه پذیرد، ما سایه هیچیم
استاد سید خلیل عالی نژاد چهره بی ادعا و بی همتای تاریخ معاصر ایران در زمینه عرفان , سلوک , شناخت موسیقی غنی ایرانی و تنبور نوازی است که با صدایی شگفت انگیز و عارفانه اش روح و روان هر انسانی را دگرگون میکرد . زنده یاد عالی نژاد در سال 1336 در کرمانشاه متولد شد . پدرش مرحوم سید شاهمراد تنبور می نواخت سید خلیل مشق تنبور را به تشویق مادر با سید نادر طاهری آغاز کرد و بعد از 2 سال نزد سید امرالّه شاه ابراهیمی رفت همچنین از درویش امیر حیاتی بهره برد. بعدها به محضر استاد عابدین خادمی راه یافت و از گنجینه پنهان در سینه آن مرحوم بهره مند شد.همزمان سرپرستی گروه تنبور نوازان صحنه را به عهده گرفت ، در اواخر دهه پنجاه استاد عالی نژاد در رشته موسیقی دانشگاه هنر فارغ التحصیل شد . او برردیف موسیقی دستگاهی ایران تسلطی کافی داشت . سید خلیل صدای گرم و عرفانی داشت و آواز را از مکتب مرحوم استاد میرزا حسین خادمی آموخته بود وازمرحوم نادر نادری دف آموخت و تار را از کیخسرو پور ناظری ، نواختن تارش به شیوه نوا زندگی مکتب برومند نزدیک بود و پرده گیری های زیبایش و مضراب شمرده و جمله بندی هایش در سه تار، ساز مرحوم یوسف فروتن را به یاد می آورد. استاد همچنین علاوه بر نوا زندگی تنبور به ساخت تنبور نیز پرداخته است و تنبورهای او با مهرشیدا و قلندر موجود است . اوایل دهه 60 گروه تنبور شمس به سرپرستی پورناظری تشکیل شد و استاد عالی نژاد به جمع این گروه پیوست . حاصل همکاری با تنبور شمس تکنوازی و جواب آواز ماندگار سید خلیل در کاست صدای سخن عشق بود که با صدای ناظری انتشار یافت . در اواسط دهه 60 سید خلیل خود گروه بابا طاهر را تشکیل داد و اعضای گروه باباطاهر کاستی بیرون دادند به نام« زمزمه قلندری » ، در اواخر دهه 60 به خواست مرحوم عبادی برای شرکت در مراسم خاکسپاری او به تهران آمد و ماندگار شد. او علاوه بر خوانندگی و تنبور نوازی سه تار, دوتار,تار, دف هم می نواخت ودستی چیره بر آن داشت. سال 1376که به جشنواره موسیقی حماسی آمد و زیر بغل استاد وپیر مرادش درویش امیرحیاتی را گرفت و او را به صحنه تالار اندیشه آورد تا هنرش را عرضه بدارد.وخودش نیز در بخشی از برنامه مقام های سوار سوار ، سماع رقم چهارم ، جلوشاهی وخان امیری رااجرا کرد و زیبایی کارش در آن بود که ماهورایلامی و عالی مکان رابرای اولین بار عرضه نمود که هنر اجرایش مورد تشویق تماشاگران قرار گرفت. سالهای ماندگاری او در تهران منجر به تألیف کتاب تنبور از دیر باز تاکنون شد وهمچنین به دلیل فعالیتهایی که داشت همان سالها مشکلاتی برایش ایجاد شد و زندگی ملال آوری را تجربه کرد تا آنجا که مجبور به ترک وطن شد و به سوئد مهاجرت کرد . شوربختانه این فرزند غیور ایران در 27 آبان 1380 دور از میهن در شهر گوتنبرگ سوئد در سر کلاس درس تنبور ایرانی به قتل رسید وخانه وجسم پاکش را به آتش کشیدند. کالبد سوخته اش را در مقابل تالار وحدتت در تهران با حضور مسئولین وزارت ارشاد و همچنین در کرمانشاه تشیع کردند . استاد عالی نژاد دهها کنسرت در ایران و به خصوص در تهران به زبانهای پارسی و کردی اجرا کردند که مورد استقبال مردم نیز واقع شد . اشعار انتخابی استاد عالی نژاد نشان از روح بزرگ و ایرانی اش داشت . سخنان مولانا , حافظ , سعدی , باباطاهر , خیام , فردوسی و . . . مهم ترین انتخابهای او بودند . دولت وقت ایران در سال هشتاد سفیر سوئد را برای توضیح دادن پیرامون این جنایت هولناک فراخواند ولی متاسفانه به دلیل عدم پیگیری مداوم دولت این جنایت بی سابقه مسکوت ماند و مشخص نگردید که چه کسانی می توانستند مردی وارسته , عارفی بی ادعا که صدا و تنبورش آوازه جهانی داشت را اینچنین وحشیانه به آتش بکشند ؟
سخن بالا که اگر هیچ سایه پذیرد ما سایه هیچیم نشان از روحیه بی ادعا و افتاده این درویش,عارف و استاد وارسته همیشه ماندگار تاریخ ایران دارد . پس از مرگش معلوم گردید که وی هزینه چندین جوان را از کودکی تا مرحله دانشگاه و همچنین چندین خانواده کم درآمد را بر عهده گرفته بود . ولی آنچه که مسلم است این است که وی پیش از آنکه ارزش واقعی اش در میان جامعه مشخص گردد از سوی ما پرکشید و رفت . شاید به آرزوی درینه اش رسید ولی غمی بزرگ بر جامعه عرفانی و عاشق پرور ایران زمین بر جای گذاشت که هرگز جبران نخواهد شد . شاید این واقعه تلخ تجربه ای برای ارزش نهاندن بر دیگران بزرگان این سرزمین گردد . . .


 

ویژگیهای فردی و تکنیکی مرحوم عالی نژاد در گفتگو با کامبیز مافی
در آمد.. به مناسبت فرا رسیدن چهلمین روز درگذشت سید خلیل عالی نژاد،گفت گویی کوتاهی با کامبیز مافی یکی از بهترین و دیرینه ترین شاگردان مرحوم عالی نژاد،جهت شناخت دقیقتر مرحوم انجام گرفته است که می خوانیم:
جناب آقای مافی ضمن تشکر از حضور در این گفتگو،با توجه به طول سابقه آشنایی با مرحوم عالی نژاد،مختصری از آقای عالی نژاد برای ما بگویید.
صحبت کردن از استاد عالی نژاد و ابعاد شخصیت ایشان برای من بسیار مشکل میباشد.زیرا احساس میکنم که اگر هر جه در باره ایشان بگوییم بسیار کم و ناچیز است و نتوانسته ام حق مطلب را ادا کنم.سید خلیل عالی نژاد مردی از دیاران عاشقان و از مفاخر بزرگ موسیقی و عرفان بود.اواز یکسو وارث علم و ایمان،پاکی،درستی،شجاعت،نج ابت،تواضع پیران حقیقت و از سوی دیگر وارث عشق و جنون و مستی بود.
این اصل و نصب نبوی و استعدادهای شخصی او بود که اجازه داد سید خلیل عالی نژاد در پرتو تاییدات الهی مراحل کمال را پیموده و در جوانی در زمره پیران و بزرگان عصر خویش قرار گیرد.همانگونه که میدانید ایشان متولد 1336کرمانشاه و فارغ التحصیل موسیقی از دانشگاه تهران بودند. بدون شک او برترین و برجسته ترین نوازنده صاحب سبک تنبور ایران بود.توانایی،خلاقیت، تکنیک،قدرت بداهه نوازی ایشان در تنبوربی نظیر بود و باعث خلق آثاری فراوان ازایشان شد که خوشبختانه اکثر آنها ظبط شده استو موجود میباشد.به جرات میتوان گفت موسیقی گمشده زیبای خانقاهی را به راحتی میتوان در آثار ایشان پیدا نمود.ایشان علاوه بر موسیقی مقامی کرمانشاهان،برردیف سازی و آوازی موسیقی سنتی ایران تسلط کامل داشتند و تار و سه تار را با با قدرت و صلا بت قدما مینواختند صدای دلسوز و عاشقانه اش تا مغز استخوان آدمی رسوخ پیدا میکرد و یاد آور مهر و عشق و هجران بود.
به زیبایی شعر میگفت و تخلص ایشان بی قرار بود.ادبیات ،فلسفه،نجوم،را به خوبی میشناخت و تخقیقات فراوانی در زمینه کتب قدیمی،تقویم کردی و متون کهن یارستان انجام داده بود.کتاب"تنبور از دیرباز تا کنون"،تقویم کردی سلطانی،ترجمه کلام حضرت خان الماس،ترجمه و تفسیر کلام حضرت تیمور بانیاران،ترجمه و تفسیر کلام شیخ امید و دهها کار ناتمام دیگر از آثار باقیمانده ایشان میباشد. ( نقل از روزنامه همشهری ) . کامبیز مافی عضو گروه بابا طاهر نوازده چیره دست تنبور است دف را استادانه مینوازد و از نزدیکان صمیمی استاد عالی نژآد میباشند .
درود بر روانش باد که عرفان و سلوک را در موسیقی غنی ایران زمین به هم آمیخت و معجونی شگفت انگیز در تاریخ به یادگار گذاشتت

1_14.jpg

سید خلیل در کنار اساتید شجریان، کلهر، علیزاده و همچنین همایون شجریان

کتاب ها

 • تنبور از دیر باز تاکنون که رساله پایان نامه عالی نژاد جهت دریافت درجه کارشناسی از دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران بود.

 • ترجمه و تفسیر دقیق کلامهایی همچون بخشی از کلام حضرت شیخ امیر و کلام حضرت تیمور بانیاران و مقابله نسخ و ترجمه کلام حضرت خان الماس

 کاست ها

از وی مجموعه‌های زیادی همانند آئین مستان و ثنای علی باقی مانده است.

 

:جملاتی از سید خلیل

یكی از ویژگیهایی كه انسان شرقی را از سایرین تا حدودی جدا می كند عشق به طبیعی زیستن است كه ریشه در نسلهای كهن دارد، او به دنبال معنویت است و ذاتاً صدای مبدأ هستی را می جوید. صدای موسیقی درون را كه بر روح و جان انسان مراقبه گر جاری است- صدایی كه با تمام قدرت و محدوده ای تخیل ناپذیر انسان را به  وجود و جوهره تمامیت هستی سوق می دهد- یاد بابا غلام همت آبادی به خیر كه می گوید: كوك ساز باید طوری باشد كه دل نوازنده اش را بلرزاند و كوك زمانی این چنین می شود كه با ساز دل هم كوك باشد.
 

هیچ اگر سایه پذیرد             ما همان سایه ی هیچیم

دانلود آهنگ مولا امیر المومنین:دانلود کنید

دانلود آهنگ مولا جانم:دانلود کنید

دانلود آهنگ ثنای علی:دانلود کنیدادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱ | 20:18 | نویسنده : شهريار نوروزی |
خودداری بانک مرکزی از تزریق ارز به بازار؛

در راستاي اجراي فرمان امروز مقام معظم رهبري و انجام تكليف و حفظ وحدت اين مطلب را برداشتيم .

ادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱ | 2:5 | نویسنده : شهريار نوروزی |

بیانیه ستاد حقوق بشر در خصوص فوت يك وبلاگ نويس؛
ستادحقوق بشر با صدور بیانیه ای از عزم جدی دستگاه قضایی کشور برای برخورد سریع، قاطع و بدون اغماض با مقصر یا مقصرین فوت یک شهروند ایرانی خبر داد.

به گزارش گروه سياسي باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛ در این بیانیه با تاکید بر اینکه هر فردی که قصورا یا تقصیرا در این واقعه دخالت داشته است، مورد پیگرد سریع، قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: با دستور قاطع و ویژه حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه تمام ابعاد قضیه تحت بررسی دقیق قرار گرفته است که نتایج آن بزودی اعلام خواهد شد. 
متن کامل بیانیه ستادحقوق بشر قوه قضائیه به شرح ذیل است.

بنام خدا
ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران پیرو گزارش های دریافتی درمورد فوت آقای ستار بهشتی در زمان تحقیق از وی در اداره پلیس، این مسئله را با جدیت کامل پیگیری کرده و خوشبختانه با دستور قاطع و ویژه حضرت آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه، تمام ابعاد قضیه تحت بررسی دقیق قرار گرفته است که نتایج این تحقیقات به زودی از سوی سخنگوی قوه قضائیه و سایر مسئولان ذیربط به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

برهمین اساس هر فردی که قصورا یا تقصیرا در این واقعه دخالت داشته، سریع، قاطع و بدون اغماض از سوی دستگاه قضایی مورد پیگرد قرار خواهد گرفت.

در جمهوری اسلامی ایران حقوق همه شهروندان، حتی متهمین و دستگیر شدگان، طبق قوانین حاکم بویژه مقررات قانون احترام به آزادی های مشروع و حفظ حقوق شهروندی مصوب سال 1383 و دستور العمل اجرایی آن، محفوظ بوده و خواهد بود.

ستادحقوق بشر امیدوار است که پیگیری سریع و قاطع این پرونده نمونه روشنی از عزم جدی تشکیلات قضایی برای برخورد با هرگونه تخلفی از اجرای قانون و رعایت حقوق شهروندان باشد.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایرانتاريخ : دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱ | 2:4 | نویسنده : شهريار نوروزی |
در نامه پنج انجمن اسلامي مستقل به محمد خاتمي عنوان شد
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های تهران در نامه‌ای خطاب به محمد خاتمی، نسبت به اظهارات اخیر از وی سوالاتی پرسیده‌اند.
به گزارش حوزه دانشگاه باشگاه خبرنگاران، چندی پیش برخی رسانه‌ها اظهار نظری مبنی بر اعتراف محمد خاتمی که در انتخابات تقلب نشده است منتشر ساختند که دانشجویان در نامه خود به خاتمی از وی تکذیب یا تایید این خبر را جویا شده‌اند.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمان الرحیم

لَقَدِ ابْتَغَوُاْ الْفِتْنَةَ مِن قَبْلُ وَقَلَّبُواْ لَكَ الأُمُورَ حَتَّى جَاء الْحَقُّ وَظَهَرَ أَمْرُ اللّهِ وَهُمْ كَارِهُونَ ﴿ 48﴾
در حقيقت پيش از اين [نيز] در صدد فتنه‏جويى برآمدند و كارها را بر تو وارونه ساختند تا حق آمد و امر خدا آشكار شد در حالى كه آنان ناخشنود بودند (س توبه آيه 48)

امروز و پس از گذشت بیش از سه سال از انتخابات سال 88 بر همگان آشکار شد بهانه‌ی "تقلب" تنها اسم رمز آشوب و زمینه ساز نقشه‌ چندین ساله‌ی استکبار خارجی و معاندین و منافقین داخل بود، تا به خیال خام خود بتوانند تخم پلیدی و انحراف را در دل جامعه بکارند و درخت تنومند انقلاب اسلامی که مزین به خون هزاران شهید است، از ریشه آتش بزنند. ملت انقلابی ایران با استعانت و توکل بر خداوند متعال، چراغ راه قرار دادن رهنمودهای امام بزرگوار(ره) و تاسی از رهبر معظم انقلاب از این فتنه با سلامت عبور کردند.

 وَمَكَرُواْ وَمَكَرَ اللّهُ وَاللّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِين﴿آل عمران آیه 54﴾[دشمنان] مکر ورزیدند و خدا [در پاسخشان] مکر به میان آورد و خداوند بهترین مکرانگیزان است)

جناب آقای محمد خاتمی
یکی از ابعاد شکل‌گیری این شرایط فتنه‌گون، ایستادن امثال شما در برابر جمهوریت نظام بود که مدعی‌شدید: هر کس غیر از ما از سبد رأی بیرون آید، انتخابات باطل است. شاید فکر می کردید مردم به اراده‌ شما باید تصمیم بگیرند که چه کنند و به چه کسی رأی بدهند!

حال و پس از گذشت این مدت طولانی از این افتضاح، اظهاراتی از شما بر روی خروجی سایت‌های خبری دیده شد که ما دانشجویان بر خود لازم می‌دانیم بنا بر وظیفه و تکلیف، در رابطه با محتوای این خبر که با تیتر "دیدار خاتمی با جمعی از اصلاح طلبان در روز عید سعید غدیرخم" منتشر شد، مواردی را با شما در میان بگذاریم:

در متن این خبر از قول شما آمده است: "من شنبه پس از انتخابات به دیدن میرحسین موسوی رفتم و به او گفتم ممکن است تخلفی در انتخابات صورت گرفته باشد اما تقلبی که رای تو را عوض کرده باشد اتفاق نیفتاده است. من مطمئنم که شما رای نیاورده‌ای."  

اولا؛ آقای خاتمی، سوال دانشجویان از شما این  است اگر این اظهارات منتسب به خود را تایید می کنید،چرا بعد از گذشت بیش از سه سال از حوادث انتخابات ریاست جمهوری، به این نتیجه رسیدید که نظر خود را در ارتباط با عدم وقوع تقلب در انتخابت بیان کنید؟ آیا دلیل این اظهارات دیرهنگام، شکست کامل تئوری انقلاب مخملی در سال 88 است؟

نگاه ساده لوحانه‌ شما و عقبه‌ فکریتان به جامعه و حاکمیت و نوع ارتباط این دو باعث شد، خیال کنید با " اسم رمز تقلب" و سوءاستفاده از احساسات گروهی از جامعه می‌توانید این پیوند عمیق را سست کنید و مردم و نظام را رودرروی یگدیگر قرار دهید. اما گویی در جلسات متعدد خود با تئوری پردازان انقلاب مخملی به این مهم توجه نکردید که این ملت و حکامیت دو جزء مجزا نیستند، که بتوان جدایشان کرد.

شما با توجه به این که می‌دانستید در انتخابات تقلبی صورت نگرفته است با حمایت از تهمت‌های بی‌شرمانه‌ی دیگر سران فتنه و تکمیل پازل دروغ‌گویی آنها، باعث ریخته شدن خون بی‌گناهانی شدید که در آن روزها مظلومانه به شهادت رسیدند. صدای مادران و پدران داغدیده‌ آنها را نمی شنوید که فریاد "بای ذنب قتلت" سر میدهند؟ عبای شما آلوده به این خون‌هاست و بدانید دیر یا زود گریبان گیرتان خواهد شد.

اگر شما در اظهار نظرتان صادق بودید و از روز نخست اعتقاد داشتید در انتخابات تقلبی صورت نگرفته است چرا در حالیکه هنوز انتخابات به پایان نرسیده بود به موسوی پیام تبریک فرستادید؟

طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب: "انسان نبايد بازيچه دشمن شود و اگر غفلتي هم كرد ولي در وسط كار متوجه موضوع شد، بايد بلافاصله راه خود را تغيير دهد." "

آقای خاتمی
چرا با حضور در تجمعات معترضان بر آتش فتنه دمیدید؟ چرا نتایج انتخابات را مشکوک توصیف کردید و هزاران چرایی که در ذهن ماست و نمی‌دانیم آن را با چه رنگی در کتاب تاریخ انقلاب اسلامی بنویسیم، رنگ غفلت یا رنگ خیانت؟

 البته مردم انقلابی ایران با بصیرت خود و با تبعیت از قافله سالار این جریان، راه را از بی‌راه تشخیص دادند و در گردنه‌های سهمگین رسیدن به سعادت با سلامت عبور کردند. هر چند در قبال رویش‌های بیشمار این جریان و این قافله، عده‌ای دنیا زده به دره‌ی خسر الدنیا و الاخره سقوط کردند.

دوم؛ روی دیگر ماجرا این است که شما  این اظهارات را مخدوش می‌دانید و جمله‌ منتسب به خود را مبنی بر "اطمینان از عدم رای آوری موسوی" تکذیب می‌کنید. شاید با این کار هنوز نیم نگاهی به پایگاه‌های ناچیز ضد انقلاب از قبیل لیبرال‌ها، منافقین، همجنس بازان و ... دارید و فکر می‌کنید جنازه‌ بی‌جان جریان شکست خورده‌ سبز با تنفس‌های مصنوعی و تریبون‌های مناسبتی احیا می‌شود و دوباره می‌توان برای خیانت به خون شهدا به آن جریان امید داشت.

دوران اظهارنظرهای دو پهلو گذشته است. دوره‌ کسانی که فکر می‌کنند ویترین روحانیت را می‌توان با محتوای لیبرال ممزوج کرد و این دو راهمسو کرد، گذشته است. ملت با کسی عقد اخوت نبسته است، هر کسی با اصرار از کشتی نجات نظام خارج شود با هرگونه پیشینه و در هر لباسی باشد عاقبتی جز فرزند نوح نخواهد داشت.

والسلام

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران، دانشگاه شاهد، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه تربیت معلم خوارزمي


تاريخ : دوشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۱ | 1:44 | نویسنده : شهريار نوروزی |

 حجت الاسلام رسول منتجب نیا از فعالترین نیروهای خط امام و اصلاحات است که با بدنه اصلاح طلبان کشور ارتباط نزدیکی داشته و مدیریت این پایگاه خبری-تحلیلی نیز ارادت ویژه ای به ایشان دارد. وی که تا زمان حضور در مجمع روحانیون، فعالترین عضو آن بود، همراه با کروبی به اعتماد ملی رفت و حال، در روزهای تعطیلی حزبش، با خبرآنلاین مصاحبه ای انجام داده و به بسیاری از مسائل مطرح در باب اصلاح طلبان پاسخ گفته است که از آنجمله، شائبه هایی است که درخصوص ارتباط اصلاح طلبان با رهبری دامن زده می شود.

منتجب نیا در مصاحبه خود، مصادیقی از تبعیت و همراهی بزرگان اصلاحات با رهبری را ذکر نموده که خواندن آن بی شک ، خالی از لطف نیست.

http://lists.jamaran.ir/UserFiles/fa/Images/NewsPhoto/2012/IMG_3483.jpg

خبر آنلاین: انتقادی که برخی به اصلاح طلب ها وارد می کنند، این است که اصلاح طلبان مقام معظم رهبری را قبول ندارند و با ایشان مشکل دارند. شما چه پاسخی برای این مساله دارید؟

خب! پس بنابراین در اصل انقلاب و اصل نظام و اصل ولایت فقیه و قانون اساسی که بدون تعارف، اکثریت ما، خصوصا ریش سفیدترهای اصلاحات، جزو موسسین و همراهان اولیه ی آن ها بودیم و در این که شبهه ای وجود ندارد.

اما در مورد شخص رهبر انقلاب، من صراحتا عرض می کنم، ما مدعی هستیم که بیشترین وفاداری و تبعیت از شخص آقای آیه الله خامنه ای را ما ریش سفیدهای اصلاحات داشته ایم. چند نمونه برای اثبات صحبتم می آورم:

در ابتدای انقلاب و در زمان امام، ما با شخص مقام معظم رهبری رقابت سیاسی داشتیم. ایشان در راس اصول گرایان بودند و ما در جبهه خط امام فعالیت می کردیم. بعد از رحلت حضرت امام، ما خدمت ایشان رسیدیم و عرض کردیم چون شما رهبر این مملکت هستید، ما آمده ایم برای بیعت و تبعیت از شما و هر چه امر کنید، ما با گوش جان می شنویم و انجام می دهیم. ایشان هم فرمودند که من متقابلا از شما تشکر می کنم و تا به حال با بعضی از شما رفیق بودم، اما با تشکل شما رقیب بودم. ولی از این به بعد من تصمیم دارم با جریان شما (مجمع روحانیون مبارز) و جریان مقابل شما (جامعه روحانیت مبارز)، با یک چشم نگاه کنم. و من می خواهم از این به بعد هر هفته با شما در ارتباط باشم. لذا شما شخصی را معرفی کنید تا هر هفته یک ساعت با من دیدار داشته باشد و نقطه نظرهای شما را به من منتقل کند و نقطه نظرات من را برای شما بیاورد. که حجت الاسلام آقای کیان ارثی به عنوان رابط انتخاب شدند.

اما مثال دیگر، در انتخابات دور چهارم مجلس شورای اسلامی است. خب تمام نیروهای خط امام، تا زمانی که امام زنده بود، در جامعه بسیار مکرم و معزز بودند و به عنوان پیروان واقعی حضرت امام شناخته می شدند اما ناگهان در آن انتخابات، فضای جامعه به شدت علیه ما مسموم شد و خود من که نماینده مجلس بودم، هرجا که می رفتم، می گفتند شما فتنه‌گر هستید و شما کسانی هستید که جنگ را به وجود آوردید و عامل کشتار جوان های ما شما هستید. با توجه به این فضای مسموم بر ضد ما، که آقای هاشمی هم که رییس جمهور بودند بر علیه ما فضا سازی کردند، بسیاری از رقبا هم از فرمایشات مقام معظم رهبری در روز قدس آن سال استفاده کردند و فضا را بر علیه ما آماده کردند؛ ما بررسی کردیم و دیدیم اصلا شرکت در انتخابات به صلاح نیست و شکست ما در این انتخابات حتمی است. تا شب آغاز تبلیغات انتخابات که ما تمام کاندیداها جلسه ای گرفتیم و مرحوم حاج احمد آقای خمینی هم حضور داشتند. در آن جلسه صحبت ها شد و تصمیم بر اعلام انصراف از شرکت در انتخابات شد و تمام دوستان هم موافق این امر بودند که این دوره در انتخابات شرکت نکنیم و اعلام کنیم که ما در انتخابات شرکت نخواهیم کرد. آخر جلسه، قبل از رای گیری، آقای کروبی که دبیر کل مجمع بود، گفتند که من رای گیری نمی کنم، ابتدا پیامی از مقام رهبری دارم، به شما ابلاغ می کنم، بعد از آن رای گیری می کنم. گفت امروز زنگ زدند از دفتر و گفتند آقا شما را احضار کرده اند و تشریف بیاورید به بیت. من هم رفتم و خدمت آقا رسیدم. آقا فرمودند که شنیدیم که دوستان تصمیم گرفته اند در انتخابات شرکت نکنند. من هم گفتم هنوز تصمیم گیری نشده و جلسه امشب است. آقا فرمودند به دوستان بگویید این کار، صحیح نیست و نه به صلاح شماست، نه به صلاح انقلاب است، و نه به صلاح رهبری است. امام تازه رحلت کرده اند و این اولین انتخابات بعد از رحلت ایشان است و مملکت اوضاع آرامی ندارد و شما هم جزو یاران امام هستید و صلاح نیست شما کناره گیری کنید. آقای کروبی گفت من عرض کردم که آقا، با فضایی که ایجاد شده، ما مطمئنیم که شکست می خوریم و رای نمی آوریم. مثل ما، مثل کسی است که دستانش را بسته اند و به دریا بیاندازنش و بگویند حالا شنا کن! خب یقینا غرق خواهد شد. آقا فرمودند به دوستان بگویید هرچند چنین اعتقادی دارید، من از شما می خواهم که در صحنه حضور داشته باشید.
به مجرد اینکه آقای کروبی، این پیام را بیان کردند، تمام رای‌ها برگشت و تمام کاندیداها بالاتفاق گفتند که ما با علم به شکست، در صحنه خواهیم بود و شرکت خواهیم کرد، صرفا به خاطر نظر مقام معظم رهبری. یادم هست همان شب من و آقای سیدعلی اکبر محتشمی پور مامور شدیم برویم در دفتر تحکیم، گروه های خط امامی که آنجا جمع بودند را هم راضی کنیم وارد صحنه شوند و نیمه شب رفتیم و ساعت ها با آن ها کلنجار رفتیم و بحث کردیم و آن ها راضی نشدند و به ما هم اعتراض کردند، ولی ما گفتیم اعلام می کنیم که به خاطر نظر رهبری در صحنه هستیم و کاندیدا اعلام خواهیم کرد. انتخابات برگزار شد و هیچ کدام از ما هم رای نیاوردیم و به گمانم تنها آقای مجید انصاری رای آورد و این نتیجه هم اصلا برای ما دور از ذهن نبود و عالم به آن بودیم و تنها برای انجام امر رهبری، تن به این کار دادیم.ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۱ | 10:44 | نویسنده : شهريار نوروزی |

در پی انتشار برخی اخبار از سوی سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های تصویری درباره بیماری مهدی هاشمی، خانواده وی با صدور بیانیه‌ای نسبت به این اخبار واکنش نشان دادند. گفتنی است بعد از آنژیوگرافی مهدی هاشمی، وی مجددا به زندان اوین منتقل شد.
http://www.khabaronline.ir/Images/News/Smal_Pic/16-5-1391/IMAGE634798544529086060.jpg

خانواده آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ابتدای این بیانیه آورده است:

پیرو خبرسازی های رسانه های ملی و غیر ملی در خصوص تشکیک در بيماري و بستری شدن آقای مهدی هاشمی در بیمارستان و همچنين نحوه بازگرداندن عجيب و هتاکانه ایشان از بيمارستان به زندان، توضیحات زیر جهت تنویر افکار عمومی ملت شریف ایران به استحضار می رسد:

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوع عارضه قلبی آقای مهدی هاشمی پس از یک ماه حضور در انفرادی تشدید و به مرور افزایش یافت. ایشان در تماسی که با خانواده خود از زندان اوین داشته‌اند از درد شدید در ناحیه سینه و پشت قفسه سینه گلایه می‌کنند و خانواده بلافاصله مساله را به قاضی تحقیق و مسولان دادستانی تذکر می‌دهند و آن‌ها هم با همکاری پزشک بهداری زندان و سپس پزشک معتمد دستگاه قضایی اقدام به معاینه می‌کنند. پس از افزایش نگرانی‌های خانواده با توجه به سابقه قبلی بیماری ایشان، با درخواست دادستانی و مسوولان زندان، جناب آقای دکتر ایرج ناظری متخصص قلب و عروق و از پزشکان معتمد نظام به معاینه وی می‌پردازند.
در ادامه این بیانیه آمده است: پس از اعلام نظر کتبی جناب آقای دکتر ناظری که به این بیانیه پیوست شده، موضوع با درخواست دادستانی در کمیسیون هفت نفره پزشکی مطرح و این کمیسیون نظر پزشک معتمد در خصوص ضرورت انجام آنژیوگرافی را به تصویب می‌رساند.

پس از احراز نشانه های عارضه قلبی، آقای مهدی هاشمی توسط ماموران دادستانی و زندان اوین برای انجام عمل آنژیوگرافی به بیمارستان دی انتقال یافت و برخلاف آنچه در اخبار 20:30 (رسانه ملی) و برخی رسانه ها آمده، مانند يك بيمار عادي در اتاق ٤٠٣ واقع در طبقه چهارم آن مرکز درمانی با حضور شبانه روزی نیروهای امنیتی بستری شد. پزشک معالج در نخستین معاینه متوجه فشار خون بالای ایشان و ناراحتی در ناحیه ریه ها به دلیل اثرات شیمیایی ناشی از دوران جنگ تحمیلی شد و در نتیجه انجام آزمایش های بیشتر برای آماده سازی عمل آنژیوگرافی در دستور کار قرار گرفت که در نهایت صبح روز پنجشنبه 18 آبان آژیوگرافی انجام و دادستانی نیز گزارش آن را از بیمارستان دریافت کرد.

در این وضعیت بغرنج، برخی سایت ها و خبرگزاری ها اقدام به دروغ پراکنی به نقل از منابع «نامشخص» درباره اتهامات تفهیم شده در زندان به آقای مهدی هاشمی و همچنین وضعیت بیماری او کردند
که براساس قوانین قضایی و این سخن دادستان کل کشور مبنی بر اینکه "ما معذوریم از اینکه فردی که هنوز محاکمه نشده اتهاماتش را مطرح کنیم. اگر اعلام کنم فرد می تواند از من شکایت کند"، بنابراین حق شکایت از خبرگزاری فارس محفوظ است. آنچه بی عدالتی رویه این رسانه ها را مشخص می کند مقایسه روش اطلاع رسانی درباره آقای مهدی هاشمی با پرونده های اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، بیمه ایران و ... در استفاده از نام متهم و موارد اتهامی ثابت نشده است كه در عين حال حتي به فرض تفهيم اتهامات منتشر شده اين رويه براساس نص صريح آيين دادسري كيفري عمل مجرمانه و در حکم «افترا» است.

براساس توضيحاتي كه آقای مهدی هاشمی در ملاقات با آيت الله هاشمي رفسنجاني از روند بازجويي ها هنگام عیادت داده در هیچ کدام از جلسه بازجویی دوران بازداشت انفرادي ٤٣ روزه ادله اي دال بر انجام «جرم» ارايه نشده و محورهای بازجویی بيشتر براساس آنچه در رسانه هاي وابسته به جريان ها و اشخاص معلوم الحال منتشر شده پرسيده مي شود. به گفته آقای مهدی هاشمی هاشمی خطاب به پدر "تا زماني كه دليلي براي اتهامات ارايه نكنند ادامه بازجویی های بیهوده بوده و به طور طبیعی نمي توانم به آنها پاسخی ارايه دهم حتي اگر ادامه حضورم در انفرادي تا چند ماه ديگر هم به طول بینجامد."

همچنین انتشار خبر بیماری آقای مهدی هاشمی در برنامه خبري 20:30 (رسانه ملی) آن هم با کنایه، عناد و با هدف دروغ جلوه دادن بيماري ایشان، از مصادیق بارز نشر اکاذیب جهت تشويش اذهان عمومي از سیمای جمهوری اسلامی است که با هزینه بیت المال اداره می شود.

خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی برای تنویر افکار عمومی ملت شریف ایران که به خوبی با رویکرد رسانه های ملی و غیر ملیِ ارتزاق کننده از بیت المال آشنا هستند، سند بيماري ايشان، مراجعات وي به مراكز درماني ديگر پيش از بازداشت و همچنين نامه تشخیص صریح بیماری از سوی جناب آقای دکتر ناظری برای دادستانی درباره ضرورت عمل آنژيوگرافي و مراقب های ویژه در خارج از زندان را منتشر می کنند تا مورد قضاوت افكار عمومي قرار گيرد.

همه اينها درحالي است كه دو روز پس از انجام عمل آنژيوگرافي درحالي كه بيمار به دستور پزشك بايد حداقل تا روز شنبه بستري بود و آزمايش ها نشان مي داد وضعيت كليه هاي وي طبيعي نيست، اعلام شد که آزمایس سي تي اسكن داخلي باید انجام شود. پیش از انجام آزمایش به خانواده گفته شد تا به طبقه پايين و بخش سي تي اسكن بروند تا بیمار را با آسانسور به آن بخش منتقل کنند. با گذشت دقايقي از حضور خانواده در بخش سي تي اسكن، تاخير حضور آقای مهدی هاشمی سوال برانگيز شد كه پس از پرس و جو از كارمندان بیمارستان مشخص شد ايشان را در مسير انتقال از اتاق تا بخش سي تي اسكن در حالی که روی ویلچر نشسته بود به صورت مخفيانه و با آمبولانس ربوده و به زندان انتقال داده اند كه عملي عجيب، سوال برانگيز و تداعی کننده فيلم هاي اكشن و پلیسی است. ربودن و انتقال ایشان به زندان آن هم بدون هماهنگي با پزشكان و بيمارستان در حالي اتفاق افتاد كه در هر سه آزمايش انجام شده پس از آنژیوگرافی، وجود خون در ادرار بيشتر شده بود و ادامه درمان ها به دستور پزشك تا ظهر شنبه بايد ادامه پيدا مي كرد و آنگاه پزشک تصمیم می گرفت. علت و ضرورت این اقدام بی سابقه براي خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی غيرقابل درك است و بی صبرانه در انتظار توضيحات دادستاني درباره انجام آن هستيم.

در پایان یادآور می شود، شکایت از خبر پراکنی های برخی سایت ها و خبرگزاری ها به دلیل انتشار اخبار کذب مبني بر فشار به رییس قوه قضاییه برای توقف و اخلال در روند دادرسي، تفهیم چهار اتهام به آقای مهدی هاشمی -که صرفا بازپرس و دادستان می توانند از آن مطلع باشند، و همچنین آنچه در بخش خبری 20:30 سیمای جمهوری اسلامی پخش شد در راس برنامه های وکیل ایشان قرار گرفته است. بنابراين اقدامات قضايي لازم در اين ميان ضرورت پيدا كرده و به زودي اقدام خواهد شد.

خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی از ملت آگاه ایران که طی مدت بستری آقای مهدی هاشمی در بیمارستان به صورت حضوری و تلفنی و همچنین رسانه های مستقل که با گزارش ها و اخبار خود پیگیر وضعیت ایشان بودند کمال تشکر و سپاسگزاری را دارند و اعلام می کنند که براساس تاکید آیت الله هاشمی رفسنجانی، تفاوتی میان فرزندان زندانی ایشان با سایر فرزندان وطن وجود ندارد.

سرافراز باشید

خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی تاريخ : یکشنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۱ | 10:8 | نویسنده : شهريار نوروزی |
یک منبع مطلع از تشدید فشارها بر رئیس و مسئولان قوه قضائیه برای نیمه تمام ماندن تحقیقات از مهدی هاشمی خبر داد.

به گزارش گروه وبگردي باشگاه خبرنگاران ، یک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه طی 2 روز گذشته فشار سنگینی از سوی هاشمی رفسنجانی به رئیس قوه قضائیه مبنی بر ضرورت نیمه تمام ماندن تحقیقات و انتقال مهدی هاشمی به بیمارستان وارد شده است، گفت: خانواده هاشمی با این ادعا که مهدی نیاز به درمان فوری دارد، درصدد ناقص گذاشتن مراحل تحقیقات و ایجاد وقفه در فرآیند کارشناسی مربوط به پرونده هستند.

این منبع مطلع یادآور شد: فشارها روی شخص آیت‌الله آملی لاریجانی شدید شده، اما وی همچنان بر ضرورت تکمیل تحقیقات و تداوم سیر قانونی پرونده‌ تاکید دارد.

وی خاطرنشان کرد کرد: مسئولان قضایی تاکید کرده‌اند که اجازه هیچ نوع اعمال فشاری را در این پرونده نخواهند داد.

منابع مطلع می‌گویند که مسئله بیماری مهدی هاشمی به هیچ وجه جدی نیست و طرح گسترده این موضوع در رسانه‌ها صرفاً برای ایجاد راه گریزی از تکمیل روند تحقیقاتی پرونده است.تاريخ : شنبه بیستم آبان ۱۳۹۱ | 19:13 | نویسنده : شهريار نوروزی |

سوژه از ما ؛ شرح از شما ...تاريخ : شنبه بیستم آبان ۱۳۹۱ | 19:11 | نویسنده : شهريار نوروزی |

افشاگری تکان دهنده مدیرمسئول روزنامه ایران از مهدی هاشمی رفسنجانی/ ماجرای اخذ مدرک

/ چگونگی دریافت کارت پایان خدمت

/ سوء استفاده از امکانات شرکت تاسیسات دریایی

/ پرداخت هزینه های شخصی از جیب دانشگاه آزاد

/ حکم ماموریت ۲۵۳۰ پوندی به فراری

/ ارتباط با سرویسهای اطلاعاتی بیگانه

/ ماجرای کشتی انگلیسی

/ نمایشگاه جرم مهدی هاشمی رفسنجانی

/ اتفاقات ویلای دارآباد و جاده لواسان

/ کشف اسناد خیلی محرمانه

/ پورسانت ۸۵ میلیون دلاری در قرارداد کرسنت

/ شراکت تجاری با فرزندان صدام معدوم

/ سمتهای دولتی و شرکتهای سهامدار

/ اختلاس بیش ۱۰ میلیارد تومانی در بهینه سازی

/ اختلاس ۵۲ میلیونی در تاسیسات دریایی

/ خرج ۲۰۰ میلیون تومان برای ۱ شب اغتشاش

/ هزینه چاپ کتاب در امور شخصی

/ تبدیل مکرر دلار به ریال

/ ۲ میلیارد تومان اختلاس برای تبلیغ پدر

/ ماجرای آبگرمکنهای روستاهای استانهای محروم

/ تخلف ۱۵ میلیون دلاری در استات اویل

/ ماجرای واردات سیلندر سی ان جی

/ فاکتورهای صوری در بهینه سازی

/ در هر شکایت ۱۰ سند از وی را افشا می کنیم
ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیستم آبان ۱۳۹۱ | 19:10 | نویسنده : شهريار نوروزی |
طرح سوال از رئیس جمهور و موضع رهبر انقلاب
طرح سوال از رئیس جمهور هفته گذشته با 77 امضا اعلام وصول شد و رئیس جمهور ظرف یک ماه فرصت دارد در مجلس حاضر شده و به سوال نمایندگان پاسخ دهد.
در راستاي اجراي فرمان امروز مقام معظم رهبري و انجام تكليف و حفظ وحدت اين مطلب را برداشتيم .
ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیستم آبان ۱۳۹۱ | 13:25 | نویسنده : شهريار نوروزی |

مناظره علی مطهری و علی اصغر زارعی در برنامه دیروز امروز فردا از ساعت 22:30 به وقت تهران شروع شد و دو طرف دیدگاه های خود در خصوص طرح سوال از رئیس جمهور را بیان کردند.
در برنامه شب گذشته که با حضور علی مطهری و علی‌اصغر زارعی برگزار گردید حول محور سوال از رئیس‌جمهور به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

در ابتدا علي مطهری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در یک دقیقه چارچوب یک مناظره خوب را تعریف کنید، اظهار داشت: یک مناظره خوب باید هدفش کشف حقیقت بوده و به دور از تعصب باشد و اینکه اخلاق در مناظره رعایت شده و احترام طرف مقابل و کسانی که در آن حضور ندارند مصون بماند و دیگر اینکه به جای جدل از برهان استفاده شود و در آخر باید بگویم که برای پیروزی در مناظره نباید دست به هر کاری زد از جمله استفاده از دروغ‌، تهمت و مانند این‌ها، در مجموع باید گفت مناظره باید مفید حال جامعه باشد.

زارعی در پاسخ سوالي مشابه گفت:‌ نکاتی که جناب مطهری فرمودند بسیار خوب بود و ویژگی‌هایی مانند احترام و ادب و اخلاق از ملزومات یک مناظره است و باید گفت که در مناظره‌ها، دیدگاه‌ها را باید شفاف بیان کرد که معمولا در برخی مناظره‌ها ما محدودیت‌هایی را قائل هستیم که البته در این راستا حفظ چارچوب‌های کلی نظام الزامی است.ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیستم آبان ۱۳۹۱ | 8:55 | نویسنده : شهريار نوروزی |